Фестиваль автентичної музики «Селиська співанка», на якому категорично заборонено використовувати фонограму, за традицією проводиться 12 липня у Нижньому Селищі в Хустському районі. Цього разу його почесним гостем став народний депутат України Володимир Литвин.

У приміщенні сільської бібліотеки відбулася прес-конференція. На запитання «Голосу України», чому його вибір випав на Нижнє Селище, Володимир Михайлович відповів:

— Хоч як прикро, нині навіть державні свята дехто з державних мужів прагне відзначати окремо, ніби прагнучи приватизувати навіть свята. Дізнавшись, як у Нижньому Селищі люди самі собі роблять свято, приїхав сюди.

Народний депутат поділився, що кожного тижня намагається побувати у двох-трьох областях, щоб на власні очі подивитись, як живуть люди, побачити їхні проблеми, відчути біль... «Стає боляче, коли в деяких з них доводиться бачити одну-однісіньку череду. Разом з тим м’ясо в Україну завозимо. Якої якості? Хто і за якою ціною?», — зазначив він, додавши, що треба насамперед підтримувати вітчизняне сільське господарство. А кажучи про місцеву сироварню — столицю закарпатсько-швейцарського сиру, Володимир Литвин наголосив: такі мали б бути не лише в Нижньому Селищі, тоді селянин не пускатиме череду під ніж.

На прес-конференції Володимира Литвина йшлося і про сотні тисяч дітей, у тому числі й закарпатських, котрі на період, допоки батьки змушені виїжджати на заробітки в закордоння, фактично залишаються бездоглядними, й про те, що в українських умовах нині діє правило «Друзям — усе, ворогам — закон».

Відповідаючи на запитання про політичну ситуацію на Закарпатті, Володимир Литвин погодився, що вона напружена. Це засвідчили і спроби «автономізації» області, і навіть нещодавня історія із призначеннями в обласному управлінні МВС.

— Олігархи ділять державу між собою, звинувачують один одного в розколі, закликаючи при цьому до її об’єднання. Такого владного цинізму в Україні ще не було, — наголосив Володимир Литвин.

Він також переконаний, що слід відмінити вибори за партійними списками, бо за таких умов «кожен нарізає шматок для себе, щоб потім на ньому царювати». А місцева влада, за словами Володимира Литвина, нині опинилася під тим чи іншим партійним пресом.

А водночас, зазначив лідер Блоку Литвина, прийняття ста соціальних законів на 140 мільярдів гривень гальмується. «Інфляція зростає, життя людей настільки складне, що аж кричить. Усі клянуться в любові до українського народу, а він чомусь живе дедалі гірше», — переконаний парламентарій.

Щодо останніх подій у парламенті й голосування за відставку Кабміну, то Володимир Литвин вважає, що треба думати, яким буде наступний крок. Нехай уряд доведе, що виконує свої обіцянки і прозвітує не всілякими графіками про те, що все у державі піднімається, а аргументами.

Стосовно бюджету, то «Блок Литвина» голосуватиме за умови, що бюджет приймається на розв’язання соціальних проблем в Україні. А під час підготовки до Євро-2012, додав народний депутат, не можна надавати абсолютних пільг іноземним компаніям, а дати їх і нашим будівельникам.

Нижнє Селище

Закарпатської області.