«
Матушка поступала, она и семестр сдаст»Хоч я ніколи не мав стосунків до освіти, а тепер пенсіонер з сімнадцятирічним стажем, хочу висловитись про тестування випускників шкіл.
Зимою в лікарні поруч зі мною лежав
«студент» другого курсу одного з університетів Дніпропетровська. Він пив пиво і постійно грав у карти. Якось я йому сказав: «Ти краще готувався б до іспитів». Він недобре глянув на мене: «Дед, а что это такое? Матушка поступала, она и семестр сдаст».—
Ну, нехай гроші матушки і закінчать університет, але ж тобі працювати. Як же ти зможеш з такими знаннями?».—
Дед, да мне нужно где-то перекантоваться, а там батя сыграет в ящик, а я займусь его бизнесом.... У приватному секторі через кілька будинків від мене живе сім’я, в якій четверо дітей. Щоб не бідувати, вони на городі вирощують розсаду овочевих культур і продають її вже у травні.
Діти, наче бджоли, вранці до школи і після занять, допомагали батькам. Двоє вже мають дипломи інституту. А дівчата-близнючки позаторік закінчили школу із золотими медалями, по тестуванню, повторюю, по тестуванню поступили в університет, де через півроку їх зарахували в елітну групу. І все це без хабарів!..
...Якось знайома невдоволено кинула:
«Придумали якесь тестування! Заплатила б 500 доларів і знала б, що син в університеті».Можливо, ще є огріхи в тестуванні, але ввели його, вважаю, правильно. Треба працювати, треба вчитись!
А. МУЗИЧЕНКО.
Дніпропетровськ.
Сам сказав
Тодішня наука геть розходилася з життям: оті схоластичні, граматичні, риторичні й логічні тонкощі аж ніяк не пасували до того часу, і ніколи нічого спільного з життям не мали. Всі, хто вчився тої науки, ні до чого не могли приточити свого знання, хоч би навіть і найменш схоластичного. Та й самі тогочасні вчені були чи не найбільшими невігласами, бо геть не мали життєвого досвіду.
Микола ГОГОЛЬ.
«
Тарас Бульба», 1842.