у Верховній Раді України з приводу результатів дострокових виборів 25 травня 2008 року в Києві, а також позачергових виборів сільських, селищних і міських голів 1 червня 2008 року
25 травня нинішнього року відбулися дострокові вибори Київського міського голови та Київради, а 1 червня — позачергові вибори чотирьох міських голів міст обласного значення та 75 сільських голів у 25 регіонах України.
На виборах до Київської міської ради Блок Литвина здобув підтримку 8,17 відсотка виборців і фактично вдвічі збільшив свою присутність у Київраді. Це єдиний позитивний результат на київських виборах серед політичних партій і блоків, представлених у нинішньому парламенті.
1 червня з 29 висунутих Народною партією кандидатів на посади сільських і селищних голів половина — 14 осіб — були обрані головами. Ще 10 сільських і селищних голів обрано з числа тих 19 кандидатів на ці посади, котрих підтримали партійні організації.
Такі результати дають підстави стверджувати, що Блок Литвина та Народна партія посилюють свій авторитет серед громадян, набувають усе зростаючої їх підтримки.
Це є підтвердженням нашої позиції, що у нинішнього українського суспільства, втомленого від тривалого протистояння, зростає запит на помірковану силу, яка переймається щоденними потребами простих людей, а не політиків. Усе більше виборців розчаровуються у тих політичних силах та їх лідерах, які захопилися інтригами та підкилимними іграми, перетворивши політичну діяльність у постійне провокування конфліктів і протистояння.
Хочеться сподіватися, що результати останніх місцевих виборів, насамперед у Києві, охолодять тих політиків, які планували поставити дострокові вибори на
«конвеєр», намагаючись таким чином перетворити Україну на полігон для відпрацювання маніпулятивних політичних технологій на нервах і долях громадян.Ці вибори вкотре засвідчили, що нинішня суто пропорційна виборча система себе остаточно дискредитувала, про що не раз заявляла наша політична сила, наполягаючи на необхідності повернення до мажоритарної системи.
Виборчі перегони ще раз підкреслили, що і виборчі комісії, сформовані не за професійним, а за квотним принципом, не в змозі забезпечити належну організацію виборчого процесу. Політична заангажованість і упередженість багатьох їх членів, подекуди навіть провокаційні вказівки лідерів виборчих штабів, стали причиною численних порушень чинного виборчого закону, несвоєчасного підрахунку голосів виборців, різноманітних фальсифікацій та затримки оприлюднення результатів.
Ми переконані, що без зміни виборчої системи нам складно буде вийти із затяжної політичної кризи і сформувати ефективні демократичні механізми прийняття рішень, покликаних забезпечити стабільність у державі і суспільстві.
Володимир ЛИТВИН,голова фракції
«Блок Литвина».