Комітет з питань національної безпеки та оборони рекомендував парламентові ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект про перехід на контрактну службу в армії — запропонований урядом проект змін до деяких законів України щодо системи комплектування військ (сил) особовим складом. Під час обговорення за участю Першого віце-прем’єр-міністра Олександра Турчинова депутати не підтримали пропозицію уряду, щоб до військової служби за контрактом залучати юнаків і дівчат, які мають базову середню освіту (дев’ять класів ). Парламентарії вважають, що служити у війську повинні люди з повною середньою освітою. Депутати також не погодилися із пропозицією уряду, щоб надати право замість строкової служби в армії відслужити за контрактом два роки (нині чинна норма — три роки). Водночас депутати погодилися з пропозицією призивати на контрактну службу у 18 років, а не в 19, і щоб юнаки, котрі проходять строкову службу, могли перейти на контракт не через шість місяців, як передбачено нині, а через три місяці.
«У переході на професійну контрактну армію має бути головним професійність, а не контрактність, — зауважив голова комітету Анатолій Гриценко. — А професіоналами не можуть стати юнаки, котрі не мають навіть середньої освіти і не знають, що таке синусоїда, дивлячись на локатори».Депутати також рекомендували підтримати в першому читанні проект закону про внесення змін до Закону
«Про Державний бюджет України на 2008 рік» та до деяких інших законодавчих актів, внесений народним депутатом Сергієм Веліжанським, який передбачає відновлення державних соціальних гарантій щодо отримання житла для тих військовослужбовців, котрі цьогоріч звільняються зі служби у зв’язку з реформуванням Збройних сил. Коментуючи ухвалення змін до цьогорічного бюджету, А. Гриценко повідомив, що парламент ще не отримав від уряду законопроект про внесення змін до держбюджету-2008 для країни загалом, однак в частині фінансування силових структур і стимулювання переходу на контрактну армію з 1 липня ц. р. на суму близько 1,1 млрд. грн. урядові ініціативи вже є, і Комітет з питань нацбезпеки та оборони рекомендував парламентові ухвалити їх у першому читанні. При цьому голова комітету наголосив, що перехід на контракт має відбуватися як мінімум за чотирма напрямами — не лише грошове забезпечення, а й збільшення фінансування бойової підготовки, модернізація техніки і поліпшення житлових умов.