Луганськ

Вибухонебезпечний арсенал біля села

У лісопосадці неподалік села Нижнє Попаснянського району виявлено 80 одиниць 50-міліметрових мінометних протипіхотних мін, а також більше 200 гвинтівкових патронів. У січні 1943 року в цьому місці був розташований бліндаж і вогнева точка, з якої гітлерівці обстрілювали частини Червоної Армії, що атакувала їх із протилежного берега Дінця. Незважаючи на те, що міни пролежали в землі більш як шість десятків років, вони, за оцінкою саперів МНС, були в цілком бойовому стані. Операцію з вилучення і знешкодження боєприпасів проведено успішно.

Алла АНТІПОВА.

Миколаїв

Великий «улов» митників

У морському торговому порту Миколаєва затримали судно з контрабандою — чотири тисячі тонн свіжомороженої риби вартістю майже 14 мільйонів гривень. Вантаж плив через кордон на адресу одного з підприємств у Бердянську. Відповідно до поданих документів, продавцем виступала англійська фірма. Але в ході перевірки з’ясувалося, що такої фірми за зазначеною адресою у Великобританії немає. Порушено кримінальну справу.

Олена ІВАШКО.

Рівне

«Прихватизували» дитсадок

Триває скандал навколо приміщення дитсадка на вулиці Набережній. Свої прямі функції заклад уже давно не виконує — у його приміщенні багато років діють підприємства Львівської залізниці: вузлова бібліотека, архів Рівненської дирекції залізничних перевезень та інші.

У січні 2008 року залізничники звернулися у Рівненське міське бюро технічної інвентаризації, щоб виготовити техпаспорт і зареєструвати право власності на приміщення, яке з 2000 року перебувало на балансі управління будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд №3 державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця» міста Рівного. Останнє оплачувало оренду земельної ділянки та комунальні послуги.

Яким же було здивування керівників управління, коли БТІ відмовило їм, мотивуючи це тим, що приміщення на вулиці Набережній, 26-а належить одній з місцевих комерційних структур.

Проблему взялися дослідити правоохоронці. З’ясувалося, що одночасно із залізничниками з проханням виготовити техпаспорт і зареєструвати право власності на будівлю звернулося одне з рівненських приватних підприємств, надавши необхідні документи: договір купівлі-продажу, акт прийому-передачі дитсадка та рішення Господарського суду Рівненської області про визнання їх дійсними. БТІ не побачило жодної підстави для відмови новому власникові.

Як повідомили у ЦГЗ УМВСУ у Рівненській області, співробітники УБОЗ УМВС з’ясували, що договір купівлі-продажу приміщення, укладений між Державною адміністрацією залізничного транспорту України («Укрзалізницею») та приватним рівненським підприємством, датується 14 червня 2006 року. Дитсадок оцінили у 171 тисячу гривень. І це за його балансової вартості 1 мільйон 200 тисяч! Отож правоохоронці з’ясовують обставини продажу будівлі (в «Укрзалізниці», до речі, про цю операцію ні сном, ні духом), яке нові «власники» вже оформили як заставу для отримання чималого кредиту в одному з комерційних банків...

Олександра ЮРКОВА.