Футбол. Чемпіонат України. Вища ліга. 28-й тур.

«Закарпаття» — «Динамо». 1:4. 8 400 глядачів. Арбітр — Шмигельський (Львів). Голи: Края, 16 (п) — Юссуф, 32, Бангура, 36, 88, 90+3.

«Ворскла» — «Металург» (Донецьк). 2:0. 6 000 глядачів. Арбітр — Іщенко (Київ). Голи: Чичиков, 58, Цуррі, 78 (п). Не реалізований пенальті — Косирін («Металург», 67).

«Металіст» — «Харків». 2:0. 5 600 глядачів. Арбітр — Мосейчук (Чернівці). Голи: Девич, 58 (п), 61. Не реалізований пенальті — Рібейро («Харків», 70).

«Шахтар» — «Кривбас». 1:0. 21 000 глядачів. Арбітр — Геренда (Калуш). Гол: Фернандіньо, 79. Вилучено Шагойка («Кривбас», 88, два попередження).

«Чорноморець» — «Металург» (Запоріжжя). 1:1. 6 500 глядачів. Арбітр — Задиран (Дніпропетровськ). Голи: Мелло, 2 — Гришко, 85 (автогол).

«Арсенал» — «Карпати». 2:0. 10 000 глядачів. Арбітр — Годулян (Одеса). Голи: Селезньов, 17, Євсєєв, 73.

«Зоря» — «Нафтовик-Укрнафта». 1:0. 14 500 глядачів. Арбітр — Шебек (Київ). Гол: Цімакурідзе, 37 (п).

«Таврія» — «Дніпро». 0:1. 12 000 глядачів. Арбітр —Орєхов (Київ). Гол: Мазілу, 73.

Бомбардири: Гладкий («Шахтар»), Девич («Металіст»), Селезньов («Арсенал») — по 17 м’ячів, Косирін («Металлург» Д) — 16, Бангура («Динамо») — 15, Гоменюк («Таврія») — 14.

Заочна суперечка лідерів триває. Очок вони не втратили. Хоча перемоги їм дісталися за різних обставин. «Шахтар» лише за одинадцять хвилин до завершення домашнього матчу з криворіжцями завдав переможного удару суперникові. «Кривбас» стояв, мов непохитна скеля, відбиваючи численні атаки господарів.

Це був нервовий поєдинок. Адже «Шахтар» є головним претендентом на золоті медалі. І втрата очок, та ще й удома, не входила в його плани. Та й за гостями був боржок. Вони виграли в донеччан у першому колі. Всі ці чинники вплинули на перебіг подій. Тому такою важкою була перемога «гірників».

Гарна була гра, — сказав наставник гостей Олег Таран. — Гадаю, вона тримала всіх у напрузі до останньої хвилини. І глядачам такий футбол прийшовся до душі. Я прекрасно розумію, що «Шахтар» — це класна команда, укомплектована кваліфікованими футболістами, які показують видовищний футбол. Ми постаралися зіграти з основним акцентом на дисципліну і самовіддачу. У цілому по грі в мене до хлопців великих претензій немає. Я їм вдячний за те, що вони спробували вчинити гідний опір...

Не можна сказати, що й у «Динамо» спершу все пішло, немов по маслу. Кияни першими пропустили в Ужгороді. Та й їхні командні дії були далекими від ідеальних. Але за рахунок класу біло-сині встановили рівновагу. І ще в першому таймі вийшли вперед. Після перерви гостям вдалося посилити гру і кінцівку зустрічі вони провели на пристойному рівні. Це був день Ісмаеля Бангура котрий забив три м’ячі. Загалом, як і очікувалося, динамівці легко розібралися з опонентами. І мали досить добре тренування перед фінальним матчем Кубка країни проти «Шахтаря» (відбудеться завтра в Харкові).

— Я вдячний підопічним за те, що вони ще в першому таймі відігралися, — сказав Юрій Сьомін. — Інакше після перерви зробити це було б значно складніше. Адже якісний футбол на такому газоні не покажеш. Мені шкода моїх гравців і суперника, бо на такому «бетоні» сьогодні не грають навіть виробничі колективи...

А тим часом поєдинок з чемпіоном вирішив долю «Закарпаття». Цей клуб залишає вищу лігу.

* * *

Першість України. Перша ліга. 28-й тур. «Кримтеплиця» — «Динамо-2». 1:4. ЦСКА — «Десна». 1:3. «Дністер» — «Миколаїв». 0:0. «Іллічівець» — «Сталь» (Дніпродзержинськ). 4:1. «Сталь» (Алчевськ) — «Енергетик». 1:2. «Оболонь» — «Геліос». 2:0. «Севастополь» — «Волинь». 1:1. «Прикарпаття» — «Львів». 0:3. «Олександрія» — «Фенікс-Іллічівець». 2:0. «Дніпро» — «ІгроСервіс». 0:0. 29-й тур. «Волинь» — «Прикарпаття». 0:2. «Динамо-2» — «Олександрія». 2:0. «ІгроСервіс» — ЦСКА. 2:0. «Фенікс-Іллічівець» — «Дніпро». 1:0. «Геліос» — «Кримтеплиця». 2:0. «Сталь» Д — «Сталь» А. 1:1. «Миколаїв» — «Севастополь». 2:0. «Енергетик» — «Оболонь». 1:2. «Львів» — «Іллічівець». 2:0. «Десна» — «Дністер». 1:0.

«Іллічівець» — 63 очки, «Оболонь» — 58, «Десна» —56, «Львів» — 54, «Динамо-2» — 51, «ІгроСервіс» —47, «Олександрія» — 44, «Волинь», «Миколаїв» — по 43, «Сталь» А — 42, «Дністер» — 38, «Кримтеплиця» —37, «Севастополь» — 35, «Геліос» — 34, «Дніпро» —31, «Прикарпаття» — 29, «Енергетик» — 28, «Фенікс-Іллічівець» — 25, ЦСКА — 21, «Сталь» Д — 18.