Крим
Земельних махінацій за фальшивими документами стільки, що суди ледь справляються
Зворотний хід майже 400 рішенням про надання землі дали правоохоронці Криму з початку року. Так, попереджено незаконне розпорядження землею загальною площею 37 гектарів. Найбільше фактів використання підроблених рішень місцевих органів влади, заяв і списків громадян виявлено з початку року в Бахчисарайському, Сімферопольському районах і Сімферополі. По 15 з них порушено кримінальні справи.
Не меншає й кількість порушень у діяльності посадовців виконавчої влади і місцевого самоврядування. Ось чому скасовано незаконні рішення про виділення територій заповідного і лісового фондів, вилучення земель державних підприємств. Нині прокуратура Ялти оскаржує рішення місцевої міської ради про виділення ділянки в три гектари із земель радгоспу-заводу
«Гурзуф». Прикро, що доводиться реагувати не лише на незаконні рішення органів влади, а й на необґрунтовані рішення судів, зазначили в прокуратурі автономії. Так, дуже складно проходило скасування в касаційній інстанції рішення суду про надання комерційній фірмі алуштинського комунального пляжу — єдиного в Криму пристосованого для людей з обмеженими фізичними можливостями. Сьогодні оскаржуються рішення судів і про спонукання до надання землі в прибережній смузі моря в Саках, водоохоронної зони річки Демерджі в Алушті.Віктор ХОМЕНКО.
Кам’янець-Подільський
Поминатимуть загиблих на виробництві
Троє людей загинули, 27 травмовані в Кам’янці-Подільському за минулий рік через грубі порушення вимог з охорони праці, виконання яких не потребує значних фінансових витрат. Як свідчать органи праці та соцзахисту, в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам та нормативно-правовим актам про охорону праці, торік працювали у місті 1180 осіб, тобто 18,3 відсотка від загальної кількості зайнятих. 79 робітників із кожної сотні працюючих у несприятливих умовах позбуваються здоров’я на промислових об’єктах. Міський оргкомітет з організації заходів Всесвітнього дня охорони праці звернувся до роботодавців, профспілок, установ та організацій усіх форм власності із закликом навчитися дорожити життям та здоров’ям своїх працівників замість того, щоб поминати їх та відвідувати в лікарнях.
Віра ШПИЛЬОВА.
Кіровоград
Начальник ДПА свої послуги оцінив у суму понад 16 тисяч гривень
Йдеться про начальника одного з підрозділів Державної податкової адміністрації України в Кіровоградській області. За сприяння приватним підприємцям у закінченні перевірок без документального оформлення фактів порушення податкового законодавства посадовець установив собі таку таксу.
Як повідомили в обласній прокуратурі, злочинну діяльність службовця задокументували співробітники управління з боротьби з організованою злочинністю. Кримінальну справу, порушену стосовно нього за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання хабара), розслідувано та направлено до суду.