Чернівецький водоканал вдається до жорстких методів вибивання боргів
У запалі боротьби за погашення боргів за воду населенням новий керівник
«Чернівціводоканалу» Михайло Крайс вдався до силових методів. Його погрози стосовно жорстких методів вибивання з чернівчан боргів переросли в реальні дії. Чернівецькі комунальники, напевно, знаючи, що згідно з буковинською традицією «свій до свого по своє» з брудними намірами не піде, викликали фахівців з Полтави, які спеціалізуються на блокуванні водопостачання та каналізації в помешканнях, не заходячи до них. Без води залишатимуть тих, хто має борг за два і більше місяців. Вартість нового підключення після сплати боргу становитиме близько 500 гривень, а підключатимуть екс-боржників протягом 10—15 днів.Щоб покрити витрати на весілля, став гангстером
У Чернівцях розглядають кримінальну справу за фактом пограбування ювелірного магазину на суму 82 тисячі гривень. Молодик, увірвавшись до крамниці із пневматичним пістолетом, заштовхав продавщиць у підсобку, після чого розбив вітрину і забрав чимало золотих прикрас. Як розповіли слідчі, на такі дії молодого чоловіка підштовхнули борги через кредит, який він брав на святкування свого весілля. Більшу частину викраденого золота він збув скупнику, якого теж встановлено, а частину правоохоронці знайшли в його оселі. Тож після гарного весілля молода наречена побачить коханого не скоро.
Німецьку історію зніматимуть у Чернівцях
Школярі з німецького міста Штральзунд зніматимуть у Чернівцях документальний фільм про німецьку частину історії буковинської столиці. Професіональний берлінський сценарист Міхаель Петровиць, котрий керує проектом, пообіцяв чернівчанам продемонструвати фільм вже наприкінці цього року. Саму ідею створення такої стрічки подав учитель з Німеччини доктор Франк Стефен, який викладає у Чернівецькій гімназії № 1. В основу фільму покладено долю Йоганна Лінца, який 100 років тому мешкав у Чернівцях; тут його могила, а його онуку юні кінематографісти знайшли в Берліні. Нині вже шукають старожилів, які пам’ятають німецьку сторінку чернівецької історії.
Через 64 роки письменник повернувся в місто свого заслання
Німецький письменник Едгар Гільзенрат повернувся до Чернівців уперше після 1945 року. У період між 1938 та 1945 роками він перебував в одному з трудових таборів Чернівців на засланні. За словами самого Едгара, час перебування на Буковині дуже вплинув на нього і пізніше знайшов відображення в його літературних творах. Про роль Чернівців та Буковини, літературний феномен цього краю Едгар Гільзенрат розповів на зустрічі з чернівчанами, яку для нього у мерії зорганізував Інститут буковино-знавства за сприяння Чернівецького та Портсмутського університетів.