Спершу колесо зелених непорозумінь завертілося навколо дніпропетровської пам’ятки садово-паркового мистецтва кінця 18 сторіччя — парку імені Лазаря Глоби (козацького полковника, що заснував його).

В боротьбі за перлину природи зійшлися нинішнє керівництво парку та міська влада. Рішенням виконкому міської ради було погоджено проект нової редакції статуту комунального підприємства «Центральний міський дитячий парк імені Лазаря Глоби», до статутного фонду якого засновники внесли 10 тисяч грн. Прокуратура області опротестувала рішення, бо побачила в цьому дійстві очевидний нонсенс. Оскільки парк утворено на основі комунальної власності міста на майно (павільйони, атракціони, дитяча залізниця, літній кінотеатр тощо) та його територію, діючий статутний фонд у вигляді основних та обігових коштів становить понад 2,2 млн. грн. Новий статут не передбачає закріплення за створюваною комерційною структурою будь-якого майна. Не передбачається й контроль за використанням та збереженням майна управлінням культури та мистецтв міськради. Тож рішення, найімовірніше, скасують.

А ось із іншим міським Центральним парком культури та відпочинку імені Тараса Шевченка ситуація набула кримінальних ознак. Директор його «наліпив» лотків, павільйонів, кіосків без будь-яких дозволів на те, ніби комунальна власність територіальної громади була його особистою. Жовтневий райсуд Дніпропетровська дав дозвіл на утримання директора під вартою за підозрою у перевищенні службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків, адже бюджет не отримав понад 380 тис. грн.

І нарешті ще один парк — імені Писаржевського на вустах у дніпропетровців. Там колись був давній єврейський цвинтар, пізніше, в комуністичну добу, облаштований під паркову зону, але меж її місцева влада не квапиться визначати. На одній із цьогорічних сесій депутати намагалися навести лад у цьому питанні, проте не встигли. Будівельний «експромт» заходився споруджувати там супермаркет. Під час риття фундаменту почали викопувати людські кістки. Депутатська комісія вже вивчає реальний стан справи на місці. За їхніми свідченнями, вже викопано чотири поховання. Схоже, що паркова «карусель» у Дніпропетровську є одним із способів отримати ласу земельну ділянку для вигідних бізнесових «ін’єкцій».

Дніпропетровська область.