Лише одна сесія Тернопільської обласної ради з останніх чотирьох була результативною: в переддень Нового року депутати схвалили бюджет області на 2008 рік. Починаючи з літа минулого року, роботу ради фактично заблоковано, питання, що виносять на сесію, не розглядаються.

Не була винятком і дванадцята сесія, що відбулася днями. Депутати мали розглянути понад 60 життєво важливих для області проектів, але через декілька годин сварок і демаршів сесію довелося закрити: не було кворуму. Незважаючи на те, що до облради після виборів прийшли однорідні політичні сили, чвари не вщухають від початку її роботи. З новою силою вони спалахнули після відступництва депутатів фракції «Національний вибір», до якої увійшли представники Конгресу українських націоналістів. На вибори вони йшли у складі блоку «Наша Україна», а в обласній раді вирішили приєднатися до «бютівців», створивши більшість. На міжпартійній конференції блоку «Наша Україна», що відбулася в серпні минулого року, до відступників вирішено було застосувати принцип імперативного мандата і наділити депутатськими повноваженнями наступних за списком «Нашої України» десятьох претендентів. Обласна ТВК прийняла відповідне рішення. З цим «кунівці», звісно, не погодилися. Почалися суди—пересуди, крапку в яких поставив у січні Львівський апеляційний адміністративний суд, який визнав справедливою позицію територіально-виборчої комісії. Але оголосити рішення ТВК її голові Наталії Чуйко на сесії облради так і не дали. Дарма прокурор області Юрій Голуб закликав виконати рішення суду. Після чергової перерви у залі залишилося менше половини зареєстрованих депутатів, і голова облради Михайло Миколенко закрив сесію.

Депутати від «Нашої України» і УНП ініціюватимуть проведення позачергової сесії і звіт на ній голови обласної ради, який є представником БЮТ. Обіцяє скликати чергову сесію до кінця цього кварталу і М. Миколенко. Інакше Тернопільській обласній раді загрожуватиме розпуск.

Тернопільська область.