Україна може зіграти істотну інтеграційну роль у відносинах, взаємодії, взаєморозумінні між сходом і заходом євразійського континенту. Про це йшлося на вчорашньому
«круглому столі» «Нейтральний статус як парадигма зовнішньополітичної стратегії України» за участю політиків, політологів, науковців.Очевидно, наголошували учасники засідання, що українське суспільство може втратити реальний і дуже привабливий шанс для динамічного розвитку країни в разі якщо зовнішньополітичний вектор діяльності держави не ув’язується з національною ідеєю, що об’єднує народ, або навіть суперечить їй.
Зокрема, це стосується Північноатлантичного альянсу. Протистояння лобістів приєднання України до міжнародних військово-політичних блоків чи навпаки сягнуло апогею, переконаний директор Європейського інституту політичної культури Олександр Булавін.
«Барикадувати Голову Верховної Ради і влаштовувати штовханину біля трибуни законодавчого органу — це не аргумент, якщо ми хочемо серйозно говорити про міжнародну інтеграцію», — наголосив він. Подальші рухи в напрямку «за НАТО» і «проти НАТО» загрожують поглибити процес розколу суспільства. А у нейтралітеті, переконаний він, — великі переваги. Зокрема, для розвитку України як транзитної держави. Скажімо, проект будівництва шести тунелів під Керченською протокою (вартістю 4,5 млрд. доларів) міг би дати Україні щорічно мільярди доларів прибутку. «Це перетворило б країну на мекку для реалізації комерційних проектів, сервісу світового рівня, будівництва та обслуговування, банківських операцій, індустрії», — зазначив О. Булавін.Нині всі розмови про вступ до НАТО безпідставні, переконана народний депутат Інна Богословська (Партія регіонів).
«Це погляд у вчора», — зазначила вона. Регіонали пропонують скликати в Україні, як у нейтральній державі, міжнародну конференцію з питань обговорення парадигми нового світового порядку. «Київ може стати Гельсінкі ХХІ століття, а Україна — Швейцарією», — додала вона.