Росія закликає ООН не визнавати голодомор актом геноциду

Представник Росії в Раді ООН Валерій Лощинін зазначив, що на сегменті високого рівня, чиє засідання відбулося в Женеві, була порушено тему голодомору. «Цю трагедію намагалися (українські делегати) представити як злочин геноциду, тобто цілеспрямоване знищення однієї етнічної групи населення», — сказав В. Лощинін. За його словами, історична правда полягає в іншому — жертвами подій тих років стали мільйони людей різних національностей колишнього СРСР. На думку російського дипломата, голодомор не можна визнавати актом геноциду, як це поняття визначає Конвенція ООН про геноцид, прийнята в 1948 році.

Тим часом Президент України Віктор Ющенко закликає країни світу сприяти ухваленню рішення Генеральною асамблеєю ООН про голодомор 1932-1933 років як акт геноциду українського народу.

Німеччина проти ПДЧ для українців

Канцлер Німеччини Ангела Меркель фактично підтримала позицію Росії зі вступу України і Грузії до НАТО. Вона заявила, що членами цієї організації повинні ставати ті країни, в яких Північноатлантичний альянс підтримується не тільки політиками, а й більшістю населення. Також Меркель вважає, що країнам, у яких є регіональні конфлікти, не місце в НАТО.

Необхідно зазначити, що за два дні до цього виступу Ангела Меркель розмовляла з Володимиром Путіним у ході свого візиту до Москви 8 березня. У розмові з Меркель Путін вже вкотре висловив невдоволення бажанням двох колишніх республік СРСР увійти до складу Північноатлантичного альянсу і звинуватив НАТО в бажанні підмінити собою ООН.

Очікується, що розгляд питання про запрошення або незапрошення України і Грузії до виконання Плану для членства (ПДЧ) має відбутися на саміті НАТО в квітні.