Компроміс не знайдено. Про це яскраво свідчили антинатовські кульки, заблокована сесійна трибуна та робоче місце Голови Верховної Ради. Хоча неабиякі сподівання покладалися на раду голів парламентських фракцій, яка розпочалася близько 10 години. Принаймні про це свідчила наявність народних депутатів у сесійній залі. Однак узгодження позицій так і не відбулося. Як повідомив лідер фракції БЮТ Іван Кириленко, робота тривала успішно, було підготовлено компромісний варіант виходу з кризи, і лідери фракцій збиралися зайти до сесійної зали.
Проте ситуація кардинально змінилася після того, як Голові Верховної Ради принесли повідомлення зі словами речника Північноатлантичного альянсу про те, що
«четвертого квітня на саміті у Бухаресті Україні нічого не світить». Після цього, за словами депутата, було оголошено перерву для остаточного узгодження деяких моментів. Проте протягом цієї перерви Партія регіонів оприлюднила заяву, яка, за словами бютівця, стала несподіванкою для парламентаріїв і поставила хрест на подальших спробах вийти з політичної кризи.Віктор Янукович, зокрема, заявив, що Партія регіонів вичерпала свої можливості у вирішенні проблеми і звертається по підтримку до громадян.
«Нехай громадяни поцікавляться у влади, чому вона нехтує їхню думку», — наголосив він. Крім того, Олександр Лавринович повідомив, що Партія регіонів припинила своє членство в Національній конституційній раді, оскільки вона розпочала перегляд абсолютно всіх конституційних положень.Заяву регіоналів цілком підтримали комуністи. Петро Симоненко зазначив, що таким чином Партія регіонів підтримала позицію комуністів, що у стінах Верховній Раді не можна вирішити важливих питань, оскільки вона є підконтрольною Банковій. Водночас лідер комуністів заявив, що очолювана ним партія не боїться дострокових виборів, але, якщо вони все-таки відбудуться, країна ще більше втратить свій економічний суверенітет. До того ж Петро Симоненко переконаний, що дострокові вибори варто проводити у комплексі з референдумом із ключових питань — питання російської мови, НАТО та інституту президенства загалом. Депутат повідомив, що у них вже визначені дати масового протесту проти вступу країни до НАТО.
Заявою Партії регіонів здивовані і
«нашоукраїнці». «Це більше поза, ніж позиція», — зазначив лідер фракції «НУ—НС» В’ячеслав Кириленко. За його словами, коаліція була готова до компромісу і про це свідчив узгоджений текст постанови Верховної Ради щодо вступу в НАТО. Поведінка регіоналів, переконаний депутат, яскраво засвідчила чого насправді хоче Партія регіонів — переформатування коаліції. Народний обранець закликав опонентів принаймні чесно сказати про свої наміри.На думку лідера однойменного блоку Володимира Литвина, пошук компромісу на засіданнях за участю Голови Верховної Ради мав відволікаючий характер, щоб довести ситуацію до абсурду. Володимир Литвин переконаний, що глава парламенту за будь-яких умов мав відкривати сесію і принаймні інформувати про хід засідань за участю голів фракцій. Водночас депутат переконаний: якби на розсуд сесії винесли важливе питання, скажімо газове, то блокувати трибуну навряд чи хтось наважився б. Лідер фракції впевнений, якщо позачергові вибори відбудуться за старої виборчої системи, нічого не зміниться.
«За умови, коли депутат демонструє відданість своєму лідеру, а не виборцю», зміняться лише відтінки, але проблеми залишаться, сказав Володимир Литвин.Утім, народні депутати ще сподіваються на вихід із кризи. Принаймні Іван Кириленко повідомив, що члени фракції БЮТ у четвер обов’язково зареєструються і займуть свої місця у сесійній залі.
«Шанси ще є, але вони мінімалізовані», — зазначив він, хоча і переконаний у тому, що нинішні заяви — це передвиборна риторика.У тому, що більшість засобів і методів переговорів вже використані, упевнений і Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк.
«Український парламент був і залишається інструментом політичної боротьби, яка точиться не в стінах парламенту, а зовні», — саме це, на думку Арсенія Яценюка, стало причиною того, що компромісу знову не було знайдено. Ми «успішно руйнуємо основи демократії, адже демократія це і є парламент», — сказав він. І додав, що це відбувається тому, що «деякі політичні лідери через ті чи ті причини не здатні довести свою необхідність суспільству».На запитання журналістів, що відбуватиметься далі, відповів: далі триватиме гра на нервах і очікування. Сам Арсеній Яценюк проти дострокових виборів, але не тому, що він Голова Верховної Ради, а тому, що вибори не змінять політичної конструкції в країні. А вихід Партії регіонів з Національної конституційної ради, на думку глави парламенту, означає лише одне — прийняття Конституції у стінах парламенту вже неможливе. Хоча, він переконаний, що Конституція може бути змінена і доповнена лише у стінах парламенту.
«Верховна Рада не може бути усунута від конституційного процесу», — наголосив він. За словами Арсенія Яценюка, участь Партії регіонів у конституційній раді давала шанси на те, що під час розгляду Основного Закону можна буде отримати понад 300 голосів.