Луганська обласна молодіжна рада підписала договір про співпрацю з обласною радою. Це може стати початком нового, більш цікавого і конкретного етапу діяльності.
Організацію також називають молодіжним парламентом, але цілком відповідати цьому статусу молодіжна рада почала тільки зараз, коли узаконено механізм її впливу на рішення, прийняті обласними депутатами на своїх сесіях. Підлітки мають право брати участь у роботі засідань депутатських комісій, вносити свої пропозиції щодо захисту інтересів молоді, а також відстоювати їх на будь-якому рівні. З боку законодавчої влади — зобов’язання підтримувати здорові ініціативи молодіжних сил і всіляко сприяти тому, щоб вони були реалізовані.
Молодіжну обласну раду було створено в Луганську рік тому, сьогодні вона об’єднує 34 громадські організації і структури студентського самоврядування різних політичних поглядів. Така
«різношерстість» допускає полярність поглядів, але, оскільки всі об’єднані спільним завданням і бажанням впливати на реалізацію державної молодіжної політики, партійні амбіції розумно поступаються місцем іншій меті. Отже, молодіжна рада сьогодні — це потужна структура, що працює за такими головними напрямами, як розвиток регіональної молодіжної політики і студентського самоврядування, міжнародне співробітництво, розв’язання соціальних проблем, патріотичне виховання... Проведено благодійні акції, спортивні турніри, фестивалі, форуми.Ініціатор створення структури — голова Луганської обласної ради Валерій Голенко. Слід зазначити, що створення молодіжного парламенту на регіональному рівні — дуже розумний підхід не тільки в об’єднанні молоді та розв’язанні її соціальних проблем, а й у її підготовці до управління державою. Участь у роботі депутатських комісій — це своєрідне навчання, можливість реалізувати себе в громадській роботі, краще пізнати свій регіон. Тому молодіжну політику в області розглядають як необхідну роботу в побудові громадянського суспільства, правової держави. Без контролю над владою, вважає Валерій Голенко, цього важко домогтися.
Тому молодіжному парламенту дають можливість не тільки брати участь у роботі депутатських комісій, а й контролювати виконання програм, що стосуються інтересів молоді. Наприклад, програм молодіжного кредитування, будівництва житла, розвитку підприємництва. Кому і як розподіляються кошти, наскільки прозоро проводиться ця робота? Скажімо, навіть поверхневий аналіз показує, яке непопулярне серед луганської молоді пільгове кредитування. Адже простіше простого пояснити це поганою інформованістю населення, незнанням законів, своїх конституційних прав. Але, на жаль, ні на державному, ні на регіональному рівні це питання (втім, як і багато інших) достатньо не вивчалося. Сьогодні молодіжна рада виявляє до цієї проблеми свій інтерес, і обласна влада цей порив підтримує.
— Ми даємо змогу молодим висловити свою думку, а це вже важливо, — вважає Валерій Голенко. — Ми повинні прислухатися до її пропозицій, бо у такий спосіб молодь певною мірою формує завтрашній день регіону, а отже, своє майбутнє.