За рішенням Національної асамблеї Куби 24 лютого на посаду глави виконавчої влади призначено Рауля Кастро — молодшого брата Фіделя Кастро, котрий залишався беззмінним лідером Острова Свободи з 1959 року. Команданте назвав його своїм наступником ще сім років тому. На думку Фіделя Кастро, «Рауль найкраще за всіх підготовлений і має найбільший досвід». На посаду віце-президента республіки призначено ідеолога комуністичної партії Хосе Рамона Мачадо Вентуру.

Відразу після офіційного вступу на посаду голови Державної ради 76-річний кубинський генерал оголосив про намір провести деякі економічні та політичні реформи з метою поліпшення життя кубинців, які постійно відчувають нестачу продовольства та інших предметів першої потреби, повідомляє агентство Reuters.

Фактично Рауль Кастро очолює країну з липня 2006 року, коли Фідель Кастро серйозно занедужав і доручив виконання своїх політичних обов’язків братові. При цьому, попри вже офіційний свій відхід, Фідель Кастро залишиться дуже впливовою фігурою на політичній сцені Куби.

Рауль Кастро підкреслив, що, проводячи реформи, не буде далеко відхилятися від соціалістичного шляху розвитку. Він також заявив, що радитиметься з братом з усіх важливих питань. «Фідель — це Фідель. Фідель незамінний», — сказав Рауль Кастро. Новий президент країни поклявся продовжити боротьбу за справу революції.

За зміною влади на Кубі уважно стежили не тільки в Латинській Америці, а й у Європі, і в США. На думку президента Венесуели Уго Чавеса, зміна кубинського керівництва пройде без потрясінь. Почати новий етап співробітництва з Кубою готовий і Євросоюз. Аналітики вважають, що Рауль Кастро проведе необхідні реформи, але робитиме це поступово й обережно. Більшість економістів гадають, що в найближчі кілька місяців кубинський уряд ухвалить низку законів, спрямованих на зміну економічного курсу країни у бік його лібералізації і децентралізації.

.