Футбол. Третій міжнародний турнір «Кубок Першого каналу». Фінал.

«Шахтар» (Україна, Донецьк) — «Динамо» (Україна, Київ). 2:2 (основний час — 1:1, додатковий — 1:1, пенальті — 2:3). Голи: Фернандіньо, 87 (п), 117 (п), Юссуф, 90+3, Шацьких, 105. Післяматчові пенальті забили: Фернандіньо, Вілліан — Корреа, Гусєв, Мілевський; не забили: Брандау (воротар), Луїс Адріану (воротар), Гай (воротар) — Шацьких (воротар), Алієв (мимо).

«Шахтар»: Шуст (П’ятов, 46), В. Шевчук (Гай, 71), Єзерський (Гюбшман, 46), Кучер, Гладкий (Луїс Адріану, 46), Дуляй (Жадсон, 68, Кравченко, 99), Фернандіньо, Левандовський (Вілліан, 46), Ілсіньо, Брандау, Срна. Тренер — Мірча Луческу.

«Динамо»: Шовковський, Допілка, Михалик, Юссуф, Несмачний (Федорів, 46), Гусєв, Гіоане, Корреа, Нінкович (Алієв, 89), Ребров (Шацьких, 79), Кравець (Мілевський, 63). Тренер — Юрій Сьомін.

Попереджено: Юссуфа, 22, Федоріва, 70, Брандау, 90+2, Гюбшмана, 93, Алієва, 110, Срну, 110, Гая, 113, Шацьких, 114, Фернандіньо, 119. Вилучено Федоріва, 102 (два попередження), Гіоане, 111 (за бійку), Срну, 112 (два попередження).

Арбітр — Массімо Бузакка (Швейцарія).

31 січня. Тель-Авів. Стадіон «Блумфелд». 5 000 глядачів. 9 градусів.

Сценарій завершального поєдинку, справді, виявився напрочуд драматичним, з морем пристрастей. Гадаю, сподобався глядачам і тримав їх у напрузі до останньої миті. Хоча в дебюті здивувала певна інертність «Динамо», котре без особливих заперечень дозволило опонентам діяти на першому номері. Одне слово, до перерви активною стороною була саме донецька команда, котра створила кілька гострих моментів.

У другому таймі гра майже вирівнялася. І проходила на зустрічних курсах. Здавалося, що все це протистояння завершиться без забитих м’ячів. Та коли залишалося всього нічого, «Шахтар» заробив пенальті і реалізував його.

От і приїхали, либонь, подумали вболівальники «Динамо», бо до перемоги підопічних Луческу залишалося рукою дотягтися. Але на цьому зустріч не закінчилася. Грати до останньої секунди — такий принцип багатьох західних клубів (не тільки елітних). І динамівці, котрі протягом зустрічі діяли, м’яко кажучи, не бездоганно, якраз кінцівку провели як слід — потужно, швидко, що одразу принесло результат. Алієв зробив передачу, і Юссуф ефектним ударом головою встановив рівновагу. Сталося це на третій компенсованій хвилині.

Отже, додатковий час. І вже динамівці заволоділи ініціативою. А після подачі кутового Корреа влучно без обробки пробив Шацьких. Час спливав, і тепер уже киянам до перемоги залишалося вистояти якихось три хвилини. Однак настала черга «Шахтаря» виявити характер. Після бійки, численних сутичок, купи жовтих і червоних карток — знову пенальті у ворота «Динамо». Юссуф збив Фернандіньо, і постраждалий встановив рівновагу.

Потім були післяматчові одинадцятиметрові. Справжнім героєм цієї «інфарктної» частини зустрічі став Олександр Шовковський, котрий відбив три(!) удари. В підсумку «Динамо» вже вкотре обіграло «Шахтаря», отримало чек на мільйон доларів США, Кубок Першого каналу. А Сергія Реброва назвали найкращим гравцем турніру.

Мірча Луческу на прес-конференцію не прийшов. Натомість Юрій Сьомін, звісно, був веселий і охоче спілкувався з представниками ЗМІ.

— Дуже складний матч, — сказав він, — результат якого був гранично важливий для обох команд.

— Що вам дав цей турнір?

— Насамперед — безліч позитивних емоцій. «Динамо» на мажорній ноті закінчило перший етап підготовки, котрий увінчала перемога на Кубку Першого каналу. Ми провели три непогані матчі. Але в тактико-технічних діях вад ще вистачає. До ідеальної гри нам іще далеко.

Одразу після фіналу київське «Динамо» вирушило до аеропорту і вилетіло на батьківщину.