Наш чемпіонат ще нівроку

Міжнародна федерація футбольної історії і статистики (ІFFHS) опублікувала рейтинг національних чемпіонатів у 2007 році. Чемпіонат України в ньому посідає чотирнадцяту сходинку. 1. Англія — 1.171.0. 2. Іспанія — 1.074.0. 3. Італія — 1.027.0. 4. Бразилія — 954.0. 5. Аргентина — 852.0. 6. Німеччина — 839.0. 7. Франція — 761.5. 8. Мексика — 734.0. 9. Колумбія — 666.0. 10. Португалія — 643,5. 11. Чилі — 643,0. 12. Туреччина — 634,5. 13. Росія —577.5. 14. Україна — 570.5...

Турнірна хроніка

Фехтування. Українець Ростислав Герцег виборов срібну медаль на щорічному юніорському турнірі в Будапешті (Угорщина). У фіналі у фехтуванні на рапірі Ростислав програв італійцеві Біондо Тобія — 14:15. Ще один українець Андрій Погребняк завоював бронзову нагороду.

Гандбол. Чоловіча збірна України провела два стартові матчі кваліфікації до чемпіонату світу-2009 у рамках першої відбірної групи. У Запоріжжі наші гандболісти виграли — 29:27. 6 січня суперники в містечку Полва зустрілися знову. І цього разу перемогу святкували українці — 30:21. Наступний матч збірна України проведе 16 січня з австрійцями на їхньому майданчику.

Баскетбол. Чемпіонат країни. Суперліга. Чоловіки. 13-й тур. «Політехніка-Галичина» (Львів) — «Азовмаш» (Маріуполь). 80:70. «Пульсар» (Рівне) — «Будівельник» (Київ). 66:62. «Київ» — «Одеса». 102:79. «Миколаїв» — «Хімік» (Южний). 78:64. «Черкаські мавпи» — «Кривбасбаскет-Люкс» (Кривий Ріг). 62:75. Після цієї зустрічі президент черкаського клубу Михайло Бродський відправив у відставку тренера Андрія Підковирова. «Дніпро» (Дніпропетровськ) — «Сумихімпром». 89:92.

«Київ» — 13 перемог, «Азовмаш» — 10, «Політехніка-Галичина» — 9, «Сумихімпром», «Хімік» — по 8, «Черкаські мавпи» — 6, «Одеса», «Дніпро», «Миколаїв» — по 5, «Будівельник» — 4, «Кривбасбаскет-Люкс» —3, «Пульсар» — 2.

Хокей. Пардубіце (Чехія). Чемпіонат світу серед юніорів (U-20). Фінал. Канада—Швеція. 3:2 (2:0, 0:0, 0:2, 1:0). Це — четверта поспіль перемога канадців на турнірах у цій віковій категорії.

* * *

Рига (Латвія). Континентальний Кубок. Приз виграв представник російської Суперліги — казанський «Ак Барс». Він по черзі переміг «Казцинк-Торпедо» (Казахстан, Усть-Каменогорськ) — 2:1, «Ольборг» (Данія) — 4:1 і в завершальному поєдинку — ХК «Рига-2000» (Латвія) — 6:2.