Із виступІв уповноважених представникІв фракцІй та груп
Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ (фракція Партії регіонів):
— Хотів би особливу увагу звернути на фінансування сектору безпеки. Сьогодні ми платимо за роки ігнорування потреб армії, платимо втратами бойової техніки, руйнуванням інфраструктури і що найголовніше — людськими життями. На 2014 рік витрати на Збройні сили України становили 0,99 відсотка валового внутрішнього продукту. Події останніх місяців змусили збільшити видатки на оборону до 1,25 відсотка. Але і цього замало. На мою думку, необхідно перейти до розробки державного бюджету в оборонній сфері мінімум на три роки, почати нарешті виконувати норми закону про оборону, яким витрати на сферу мають бути на рівні 3% від валового внутрішнього продукту.
Петро СИМОНЕНКО (фракція Комуністичної партії):
— У збройних громадянських конфліктах не буває переможців. За своїми руйнівними наслідками для економіки, соціальної і духовної сфери вони дорівнюють повномасштабним війнам. Тисячі людей перетворені на біженців у власній країні, економіка у занепаді, заборгованість по заробітній платі зростає, злочинність зросла в кілька десятків разів. Саме тому Компартія вимагає негайно розпочати процес мирного врегулювання.
Віталій КОВАЛЬЧУК (фракція «УДАР»):
— Як і весь український народ, ми шоковані тим, що сталося минулої п’ятниці у Луганську — зухвалим вбивством українських воїнів. Коли допускається трагедія такого масштабу, має наступити жорсткий аналіз причин і конкретні кадрові висновки. Тому ми підтримуємо кадрові зміни, які зробить Президент України в цій сфері. І найголовніше, ми нарешті повинні зробити чесний і відповідальний крок — цей парламент повинен саморозпуститися. Кожен депутат має отримати оцінку своєї діяльності від громадян.
Олександр КУЗЬМУК (група «Економічний розвиток»):
— Депутатською групою проаналізовано хід реалізації коштів, які виділені на Збройні сили і військові формування. Ми сподіваємося і віримо, що тимчасова слідча комісія активно запрацює і відіб’є пітні руки і слиняві губи, які сьогодні крутяться навколо наших військових формувань.
Крім того, для зменшення ризиків призупинення процедури закупівель під час особливого періоду, ми пропонуємо скоротити до п’яти робочих днів термін розгляду скарг, у випадках, якщо замовником виступає Міністерство оборони України.
Сергій СОБОЛЄВ (фракція «Батьківщина»):
— Ми виступаємо з ініціативою розглянути сьогодні звернення до Президента, де б ми засвідчили позицію парламенту. І ми переконані, що це буде спільна позиція і парламенту, і уряду, і Президента з цілої низки питань.
По-перше, треба негайно представити силовий блок уряду на затвердження парламенту України. По-друге, необхідно негайно розглянути питання запровадження воєнного стану в Донецькій, Луганській областях. По-третє, зупинити військову співпрацю з державою-агресором. По-четверте, ми пропонуємо адекватно до викликів часу створити єдиний інформаційний центр в рамках Ради національної безпеки і оборони, який би реагував і давав би об’єктивну інформацію стосовно подій, які відбуваються в Україні, особливо в рамках того конфлікту і тієї нерозв’язаної війни, яку оголосила Російська Федерація.
Олег ТЯГНИБОК (фракція ВО «Свобода»):
— Для всіх є абсолютно очевидно, що парламент цього скликання може працювати зовсім недовго. І мені здається, для нас усіх парламентаріїв теперішнього скликання Верховної Ради України є надзвичайно важливо, щоб ми увійшли в історію не тільки ганебними голосуваннями 16 січня. Для нас нині важливо, щоб ця Верховна Рада в цей надзвичайно скрутний момент для української держави ухвалювала, оперативно реагувала на ті рішення, які сьогодні потрібні для укріплення державного суверенітету і збереження територіальної цілісності України. Тому немає нічого найважливішого, як три теми, які ми сьогодні маємо обговорювати і ухвалити позитивні рішення. Це — протидія російській агресії і боротьба з тероризмом. Люстрація. І дострокові парламентські вибори.
Володимир ЛИТВИН (група «Суверенна європейська Україна»):
— Верховна Рада повинна прийняти вичерпні рішення по наведенню миру на сході, недопущенню економічного колапсу країни та перезавантаженню парламенту. Сьогодні з усією гостротою стоїть питання, чи буде Україна державою. Верховна Рада України має виробити і продемонструвати суспільству узгоджену позицію. Ця позиція має бути оформлена у вигляді заяви і там мають бути дані ті відповіді, які потрібні суспільству, які потрібні країні.
Олег ЛЯШКО (позафракційні):
— Учорашнє рішення Президента України Петра Порошенка — припинити вогонь — вважаю великою помилкою. За нинішніх умов, на моє тверде переконання, для того, щоб досягнути результату, ми маємо діяти рішуче, ми не повинні зупиняти антитерористичну операцію, ми не повинні давати можливості терористам зосередити сили, сконцентрувати додаткове озброєння, можливості тощо. Треба розуміти одну дуже просту річ: ми маємо справу з криміналом, який зробив повстання для того, щоб залишитися при владі.