Результати перевірки роботи пультів для голосування деяких народних депутатів
11 та 12 грудня ц. р. спеціальна міжвідомча комісія, до складу якої увійшли співробітники СБУ, Інституту проблем математичних машин і систем НАНУ, апарату Верховної Ради, здійснила перевірку пультів таких народних депутатів: Олександра Омельченка, Ярослава Федорчука та Івана Деньковича.
«
У протоколі міжвідомчої комісії фахівцями констатовано, що пульти народних депутатів України не мають зовнішніх пошкоджень, режими роботи пультів і самої системи «Рада» відповідають програмно-технічним вимогам», — сказано в листі СБУ до глави держави.У ході роботи міжвідомчої комісії не було отримано даних про зовнішнє втручання в систему
«Рада».Окрім того, оскільки ця система не має атестату відповідності (за результатами державної експертизи), СБУ звернулася до Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, яка, за законодавством, відповідає за безпеку телекомунікацій у державі.
СБУ проінформувала депутатів, ГПУ та апарат парламенту про результати проведеної перевірки та надала копії її матеріалів.
Генеральна прокуратура доповіла Президентові, що перевірка заяв від депутатів про стороннє втручання в роботу системи
«Рада» триває і її хід перебуває на особистому контролі Генерального прокурора.«
Матеріали перевірки будуть вивчені у Генеральній прокуратурі України з метою забезпечення законності при прийнятті за її результатами відповідного рішення», — зазначається у листі в. о. Генпрокурора Сергія Винокурова до Президента України.За повідомленням прес-служби Президента України.
Регіонали вимагають вибачень
Народні депутати з фракції Партії регіонів ніколи не перешкоджали і не перешкоджатимуть процедурі голосування за Прем’єр-міністра України, якщо вона відбуватиметься згідно з чинним законодавством. Про це йдеться у відповідній заяві Партії регіонів, яку розповсюдила її прес-служба.
Крім того, вони вимагають вибачення за необґрунтовані звинувачення, які пролунали на їхню адресу з вуст депутатів коаліції. В іншому разі регіонали обіцяють звернутися до Генеральної прокуратури.
Народні депутати нагадують, що навіть погодилися на зміни в Регламенті й пішли назустріч коаліції-227, коли дозволили голосувати за прем’єра і уряд перед обранням Першого заступника Голови Верховної Ради і формуванням комітетів.
«Не наша вина в тому, що коаліція-227 неспроможна прийняти рішення», —зазначають представники Партії регіонів. Учора вони закликали повернутися до статті 16 Регламенту —сформувати комітети, обрати заступників голови парламенту.А
«причину обурення» і «неадекватну реакцію» зі свого боку у вівторок регіонали пояснили тим, що «вперше за всю історію українського парламентаризму мав місце факт порушення законодавства України з боку Голови Верховної Ради під час голосування за кандидатуру прем’єра». «Викликає обурення і те, що вперше глава парламенту звернувся до прокуратури зі скаргою на те, що народний депутат відстоював законність парламентської процедури», — йдеться в заяві Партії регіонів.