Традиційну зустріч із правоохоронцями ініціювало керівництво Полтавської дирекції «Укрпошти». Спільні здобутки та проблеми працівники поштового відомства з усіх районів області обговорювали з представниками відповідних міліцейських служб розкриття майнових злочинів, державної охорони та Державтоінспекції. При цьому відзначалося, що їхня співпраця дає свої плоди.
Якщо позаминулого року на Полтавщині було п’ять проникнень у приміщення та транспортні засоби поштовиків із викраденням звідти грошей і матеріальних цінностей, то 2014-го таких злочинів зафіксували тільки два (один із них уже розкрито). Протягом останнього року не було допущено й дорожньо-транспортних пригод за участю поштових машин.
Але підстав для самозаспокоєння статистика не дає. Бойові дії на сході, незаконний обіг зброї, міграція, у тому числі й злочинного елементу, породжують нові виклики. Багатьох приголомшив минулорічний розстріл банківської інкасаторської машини з гранатометів на межі Полтавської й Дніпропетровської областей. Чи можна убезпечити від таких нападів автомобілі «Укрпошти», якими перевозять гроші, посилки та інше цінне майно? Їх також супроводжують люди зі зброєю. Тож взаємодія з працівниками ДАІ має бути чіткішою та продуманішою. Поштовики наводили приклади безпідставних зупинок їхніх фургонів на маршрутах людьми із жезлами.
Водночас правоохоронці прагнуть, щоб приміщення поштового зв’язку були обладнані надійнішою та сучаснішою пожежно-охоронною сигналізацією. На жаль, коштів для цього у поштовиків хронічно бракує. Та запобігати пограбуванням і крадіжкам варто не лише міцними замками чи камерами спостереження. Скажімо, листоноші спілкуються із земляками частіше, ніж будь-хто інший. Тож добре знають і про тих, хто може зазіхнути на державне майно. За таких обставин контакти поштовиків із дільничними міліціонерами для профілактики злочинності важать не менше, ніж оперативно-розшукові заходи. У свою чергу база даних правоохоронців допоможе поштовикам не помилитися у доборі кадрів, запобігти проникненню в їхнє середовище людей із «липкими» руками.
Таких «точок дотику», покликаних активізувати співпрацю представників обох державних служб, на згаданій спільній нараді знаходили чимало. Підбиваючи підсумки, керівник Полтавської дирекції «Укрпошти» Микола Хоменко наголосив на відповідальності кожного за доручену ділянку роботи та на готовності своїх підлеглих тісніше співпрацювати з правоохоронцями, яких вони вважають партнерами.
Учасники зустрічі схвалили головні положення меморандуму про співпрацю. А після технічного доопрацювання домовленості підпишуть очільники згаданих обласних служб.
Полтава.
Кіоски та інше майно «Укрпошти» збережуть не лише грати.
Фото автора.