Договори бувають різні. На Київській Русі князь на словах укладав договір з громадою, коли йшов на княжий стіл. Через рік звітував перед громадою про виконання обіцянок і якщо не виконував, йому громада казала
«йди геть» і вибирала другого князя.Тепер договори укладають між роботодавцями і найманими робітниками, між країнами тощо.
Люди, щоб вас не дурили пройдисвіти на виборах, читайте, будь ласка, уважно договір (угоду), бо є багато липових угод, договорів, контрактів (сюди можна зарахувати й Універсал). Вони мають тільки політичне поле і не мають правового поля, тобто юридичної відповідальності тих, хто ставить підписи.
От і виходить, що народ дурять, і дурять ті, хто живе на його кошти, ще й глузує з нього —
«що маєте, те й маєте». Тобто які ж ви дурні, що ми вас дуримо вже 16 років, а ви знов хочете вибрати когось із нас, щоб ми вас знов надурили.А може, люди, самі візьмемо мирним шляхом владу в Україні, тим паче що споконвіку влада належить народу, й так буде довіку. Чи можна це зробити мирним шляхом? Так, можна, на виборах.
Потрібно проголосувати не за
«Льоню, Вітю, Юлю і т. д.», а за підписаний кандидатами в народні депутати із народом-виборцями юридичний договір.Для цього треба тільки, щоб сам народ відчув свою силу, свою владу і спроможність впливати, контролювати й відкликати владу. Зрозумів, що коли він, народ, є — то є Конституція, парламент, Президент, держава. Якщо немає народу, то нічого немає — ні Конституції, ні парламенту, ні Президента, ні держави. Народ повинен сам, за свої ж кошти, робити гідне життя власної країни.
Пропонуємо запровадити в Україні юридичну відповідальність народних депутатів України і Президента за невиконання своїх передвиборних обіцянок і погану державну діяльність. Як механізм контролю за діяльністю влади та відкликання її треба взяти юридично оформлений договір, який із народом-виборцями підписують кандидати в народні депутати України і президенти.
Тому, щоб нас не дурили всілякі пройдисвіти (а вибори влади все-таки відбудуться), то уважно прочитайте і запам’ятайте, яким вимогам має відповідати справжній юридичний договір і який не буде
«дишлом».Перше: договір (угода) повинні мати конкретні пропозиції — накази народу, де вказано: що, скільки, кому, як.
Друге: має бути термін виконання (це контроль).
Третє: яку відповідальність несе в собі невиконання в зазначений термін передвиборних наказів чи обіцянок депутатом (президентом) або парламентом (це відповідальність кожного депутата і парламенту в цілому).
Четверте: механізм притягнення до відповідальності і хто виконує.
П’яте: обов’язкове юридичне оформлення у нотаріуса — повинна бути печатка (це дає змогу виклику до суду, відкликання і запровадження в життя України верховенства права).
Шосте: депутати партій і блоків, яким віддали свої голоси більшість виборців, роблять договір законом, бо це воля народу (ст.5, 69 Конституції України). (Це буде тоді, коли виборці віддадуть перевагу договору й представників, депутатів, від партій і блоків, які підписали договір, буде 226 і більше).
Отже, основним впливовим механізмом на владу є юридичний договір, який дає змогу народові контролювати дії народних депутатів і Президента, вносить відповідальність у їхню діяльність, відкликати депутатів і Президента за невиконання своїх передвиборних обіцянок і наказів народу.
У країні пануватиме закон (верховенство права), який не можна буде ні переїхати, ні перейти.
Оце і є те, що ми, народ, повинні зрозуміти і виконати під час вибору влади. Якщо наша влада не матиме юридичної відповідальності, то буде не тільки так, як тепер, а ще гірше. У країні політичне поле дуже далеко відійшло від правового, тобто від Закону. Договір об’єднає їх.
І вже тепер, коли одна зі сторін (партія, блок, президент), яка підписала договір з народом-виборцями, не виконує взятих на себе зобов’язань, то друга сторона (виборці, партії, блоки, громадські організації, які підписували договір) подає подання до суду, рішення якого відповідатиме умовам договору. Тепер працюватиме в Україні закон, а не малозначущі збори, мітинги, конференції, акції і тому подібне, які мають тільки політичне поле. Правове і політичне поле, із юридично оформленим ДОГОВОРОМ, працюватимуть разом.
Народ, отже, набуває владу у країні і стає дієвою опозицією до влади. Народ законним шляхом закріплює за собою владу на роки й віки. Дурити його вже ніхто ніколи не зможе. Народ має усвідомити, що:
— його голос на виборах — це політичний товар, який має велику цінність;
— він — ГОСПОДАР, а ті, кому він віддає владу, — наймані працівники;
— свої зароблені кошти повинен розподіляти сам.
Маючи юридичну відповідальність, наймані працівники усвідомлять, що вони — слуги народу, а не
«царки».Олександр ВРЕТІК, голова Всеукраїнської організації
«Народний парламент» України.Леонід ІГРУНОВ, ветеран праці.