Незважаючи на те, що вже вісім років столицю Німеччини офіційно переведено з Бонна до Берліна, у Бонні все ще працює більше урядовців, аніж у столиці.

За останніми даними, оприлюдненими в доповіді міністра внутрішніх справ ФРН Вольфганга Шойбле, в Бонні ще й досі розташовано аж шість міністерств, де працює 9148 чиновників і урядовців, тоді як у Берліні їх нараховується 8726. І зараз із цього приводу знову розгорнулись активні політичні дебати.

Бо справа ще й у тому, що для узгодження дій як боннським, так і берлінським чиновникам доводиться робити майже 66 тисяч авіарейсів щороку. А це чималі витрати, які великим тягарем лягають на бюджет країни.

У доповіді також відзначається, що наявність двох головних міст призводить до погіршення комунікації та ефективності роботи міністерств. А якщо ці міністерства ще й розділені на дві складові частини, берлінську та боннську, то, за словами пана Шойбле, «це стає причиною нерівномірного розподілу завдань між працівниками, а також ускладнює роботу керівництва, яке має координувати всі процеси».

Як же бути? Якщо міністр внутрішніх справ Шойбле наполягає на переїзді всіх урядовців до Берліна, то експерти бюджетної комісії бундестагу радять не поспішати з вирішенням цієї проблеми. Чому? Тому, що це коштуватиме щонайменше 5 млрд. євро. А таких грошей поки що немає.

Голова бюджетної комісії німецького парламенту Отто Фріке каже: «Навіть якщо ми не можемо собі дозволити повний переїзд усіх міністерств до Берліна, то необхідно кардинально покращити ділові зв’язки між обома містами, зробивши це головним завданням політиків». До того ж, якщо взяти банківський кредит у 5 млрд. євро, то самі тільки щорічні відсотки за нього будуть такі, що на них можна буде їздити між Бонном та Берліном ще десятки років, — такий висновок робить німецький парламентарій.

Але незважаючи на всі перестороги фінансистів, бундестаг усе ж таки обговорюватиме доповідь міністра внутрішніх справ і шукатиме шляхи вирішення проблеми двох столиць країни.

Мюнхен.