Футбол. Шостий меморіал Віктора Банникова (U-16). Підсумок турніру. 1. Туреччина. 2. Україна. 3. Словаччина. 4. США. 5. Росія. 6. Сербія. 7. Польща. 8. Японія.

Фінальний матч. Україна—Туреччина. 0:2.

На початку зустрічі турецькі юнаки були сконцентрованішими, мобільнішими й упевненішими. Вони досить швидко реалізували свою перевагу в забиті м’ячі. Упродовж перших п’ятнадцяти хвилин кремезний, високий на зріст форвард стамбульського «Бешикташа» Батухан Караденіз (на знімку) двічі влучив у ворота українців. Щоразу це він робив з близької відстані, користаючись грубими позиційними помилками наших оборонців.

Наставник нашої команди Анатолій Бузник, намагаючись зламати хід боротьби, почав робити заміни ще в першому таймі. Проте це допомогло, як мертвому припарки. Хоча заради справедливості варто сказати й про те, що збірна України, щоб потрапити до фіналу, напередодні провела виснажливий матч проти сербів і виграла 4:0. Отож часу для відновлення забракло. А от турки, котрі заздалегідь забезпечили собі право зіграти в головній зустрічі, останній поєдинок у групі провели відпочиваючи.

У другому таймі фіналу господарі мали кілька нагод забити. Однак Станіслав Причиненко влучив у стійку воріт, а Віталій Балашов не зміг «пробити» воротаря суперників із близької відстані. Щоправда, і турки мали достатньо нагод збільшити перевагу. У техніці й потужності вони помітно переважали опонентів.

«Ми мріяли про перше місце, — зазначив після фінального свистка наставник наших футболістів Анатолій Бузник. — Але посіли ту позицію, на яку об’єктивно заслужили».

На урочистій церемонії закриття турніру учасників привітали дружина Віктора Банникова — Людмила Миколаївна та президент Федерації футболу України Григорій Суркіс. Приз найкращому воротареві меморіалу отримав турок Юксел Уміткан, найкращим оборонцем визнано капітана української команди Олексія Прилєпова, найкращим півоборонцем — американця Хосе Альтамірано, найкращим нападником — словака Еміла Ле Гіанга. Найкориснішим гравцем турніру став турецький форвард Батухан Караденіз.