«Зоря» — «Металург» (Донецьк). 1:0. 12 600 глядачів. Гол: Риканович, 4.

«Динамо»: Шовковський, Корреа, Клебер, Ротань (Рінкон, 68), Шацьких (Туре, 46), Михалик (Гіоане, 79), Гусєв, Несмачний, Ващук, Юссуф, Родріго. Тренер Анатолій Демяненко.

«Дніпро»: Cтарцев, Грицай, Єзерський, Корніленко (Мотуз, 60), Самодін (Шелаєв, 31), Русол, Денисов, Канкава, Шершун, Давідсон (Кравченко, 75), Назаренко. Тренер Олег Протасов.

10 000. Валяєв, 8, Фомін, 45, 62, Антонов, 69, 78 Закарлюка, 70.

«Металург» (Запоріжжя) — «Ворскла». 0:0. 10 000.

«Кривбас» — «Іллічівець». 1:1. 5 080. Ндрека, 21 Єсін, 33.

«Карпати» — «Сталь». 3:1. 13 000. Батіста, 13, 63, Ковель, 70 Жоземар, 6 (п).

«Шахтар» — «Харків». 1:2. 20 000. Срна, 64 Соколенко, 8, Гладкий, 52. Не реалізовано пенальті: Срна («Шахтар», 17, воротар), Елано («Шахтар», 64, воротар). Вилучено Смалька («Харків», 90+1, два попередженя»).

16. «Сталь» 5 5 15 21—31 20

Перед центральним матчем туру, котрий відбувся в Києві, запитували зайвого квиточка. Спершу вухам своїм не повірив. Але факт залишається фактом. І не один якийсь випадковий невдаха сподівався на удачу, а чимало безбілетників. Такого щось і не пригадується за останні роки. Згодом динамівський стадіон заповнився по вінця. А ті трибуни, що за обома воротами, за найкращими європейськими зразками співали, скандували, перегукувалися. Без сумніву, створювали неповторну атмосферу грандіозного свята.

Щоправда, футбол, котрий продемонстрували команди, поки що до високих стандартів не дотягував. Хоча драматизму, гостроти було вдосталь. «Дніпро», навіть за умови вилучення Канкави, в першому таймі видався мені цікавішим. Був рухливішим, цілеспрямованішим, задиркуватішим.

Натомість лідери чемпіонату, очевидячки, добре вивчили відеозапис недавнього поєдинку «Шахтар» — «Дніпро», який виграли підопічні Протасова. Тому кияни насамперед подбали про міцні тили.

А після перерви помітно пожвавішали господарі. Їхній тиск на позиції дніпропетровців помітно зріс. Звичайно, чисельна перевага була їм явно на руку. Але не лише цей фактор вплинув на перебіг зустрічі. Динамівці почали діяти осмисленіше, наполегливіше, додали у швидкості. Саме стрімка атака принесла їм успіх. Вдало на добивання зіграв оборонець Несмачний, котрий підключився до наступу.

А потім добру майстерність продемонстрував Клебер. Отримавши пас від Рінкона, він фінтами обвів опонентів і майже з лінії карного майданчика вразив ціль. Можна було перевести подих. Однак динамівці не зупинилися і продовжували шукати щастя біля воріт «Дніпра». І мали ще кілька нагод забити.

Ось як прокоментували поєдинок наставники команд.

Олег Протасов:

Судячи з перших 20 хвилин матчу та першого тайму загалом, вважаю, міг бути сьогодні цікавий матч. Ми могли гідно боротися з «Динамо» за результат у гостях. Та коли один гравець дуже підвів колектив, завдання добитися пристойного результату в матчі стало надскладним. Тобто, з рішенням арбітра я повністю згодний і мені важко зрозуміти поведінку Канкави.

Що ви сказали Канкаві у перерві, він буде оштрафований?

Та ми його вже кілька разів штрафували. Він і за збірну Грузії також нещодавно був вилучений, а за «Дніпро» це вже друга червона картка. Я з ним не раз про це розмовляв і попереджав. Навіть не знаю, що йому вже казати.

Анатолій Демяненко:

Ми очікували, що сьогоднішня гра буде складною. Адже «Дніпру» очки потрібні не менше, ніж нам. Проте дніпропетровців підвів Канкава, і нам стало легше грати. У другому таймі ми змінили тактику і закінчили матч перемогою. Були різні шляхи ведення гри. І ми здогадувалися, що гості з першої хвилини нас пресингуватимуть. Тому були до цього готові. Перші хвилини потрібно було провести надійно, пильнувати за суперником, як він поводитиметься. Але отим вилученням в середині першого тайму гості полегшили нам завдання.

Хоч «Динамо» і виграло, однак вигляд у вас тривожний?

Звичайно, я переживав за результат, бо у нас багато травмованих і ми виступали не в оптимальному складі. Для нас зараз важливий результат кожного матчу. Попереду важкі поєдинки, і я боявся, щоб знову хтось із гравців не травмувався, на щастя, Бог милував.

Чи задоволені грою Туре?

Він молодий футболіст. Йому ще потрібно відчути стиль динамівської гри та увійти в тренувальний процес. Не робіть швидких висновків, ми на нього розраховуємо, бо він перспективний гравець. Гадаю, з часом він додасть у грі.

Та головна сенсація сталася наступного дня в Донецьку, де «Шахтар» несподівано поступився «Харкову». Прихильники чемпіонів, страшенно ображені результатом і грою своєї команди, освистували її. А гостей «пригощали» оплесками. І цілком справедливо, бо команда Володимира Бессонова заслужила на такий вияв поваги обєктивних донецьких глядачів.

Харківяни діяли самовіддано, вірячи в успіх. Вони точно виконували настанови тренерського штабу і прекрасно зіграли в обороні. А їхні контратаки, на вістрі яких перебував Гладкий, відзначлися гостротою і цілеспрямованістю. На особливі компліменти заслужив воротар гостей Худжамов, котрий відбив два пенальті і ще з десяток небезпечних ударів. Хвалячи тих, хто вів оборону, мимоволі замислюєшся, що неналежним чином діяв напад «гірників».

Ця поразка значно ускладнила шанси «Шахтаря» в боротьбі за золоті медалі. Мірча Луческу поспішив заявити, що чемпіонат програно і треба поборотися за Кубок. Утім, важко віриться, що чинний чемпіон уже викинув білого рушника...

На знімках: футбольний балет у виконанні динамівця Родріго; вболівальники активно попрацювали на перемогу «Динамо».