Футбол. Чемпіонат країни. Вища ліга. 22-й тур.

«Металіст» — «Металург» (Запоріжжя). 1:0. 10 000 глядачів. Гол: Діденко, 90+2.

«Таврія» — «Шахтар». 1:3. 19 000. Голайдо, 56 Левандовський, 14, Брандау, 80, Матузалем, 90+3.

«Іллічівець» — «Динамо». 2:3. 12 000. Цихмейструк, 47, Краснопьоров, 55 Родріго, 19, 90+2, Несмачний, 45+1.

«Ворскла» — «Карпати». 1:2. 4 500. Джурич, 52 Ковель, 15, Годвін, 72.

«Металург» (Донецьк) — «Чорноморець». 1:0. 1 000. Де Олівейра, 87.

«Дніпро» — «Харків». 1:0. 5 000. Шершун, 45.

«Арсенал» — «Сталь». 1:3. 1 000. Беньо, 11 Да Сільва Соуза, 9, Біто, 67, Половков, 73.

«Зоря» — «Кривбас». 2:1. 16 000. Платонов, 34, Челідзе, 90+5 Сачко, 30. Вилучено Лисицького («Кривбас», 38, два попередження).

Бомбардири: Гігіадзе («Кривбас») — 11 мячів, Гладкий («Харків») — 10, Шацьких («Динамо»), Назаренко («Дніпро») — по 8.

Про інтерес до турніру свідчить кількість глядачів (68 500), котрих зібрали стадіони під час матчів цього туру. Й учасники прагнули віддячити вболівальникам цікавим футболом, гострими сюжетами.

Справді, переважна більшість поєдинків були динамічними, як кажуть, з перчинкою. Почнемо огляд з поєдинків з участю лідерів. І «Динамо», і «Шахтареві» перемоги далися нелегко. Особливо киянам. Хоча після першої половини зустрічі в Маріуполі, здавалося, над динамівцями було безхмарне небо. Вони забили два мячі і на перерву пішли в чудовому настрої.

А от після відпочинку гості потрапили, мов під крижану зливу невезіння. Протягом восьми хвилин маріупольцям, котрі впіймали кураж, удалося забити двічі і встановити рівновагу. Лише на другій компенсованій хвилині удача посміхнулася гостям, і вони завдали вирішального удару. Вдруге цього разу відзначився оборонець Родріго.

На другій доданій хвилині здобув удома перемогу «Металіст», приймаючи запоріжців. І харківяни закріпилися на третій позиції в турнірній таблиці.

Першу перемогу в чемпіонаті України до свого активу записав нідерландський тренер донецького «Металурга» Ко Адріансе. Либонь, він сам похвалив себе за вчасну заміну, коли на полі зявився Де Олівейра.

Відзначимо також успіх «Карпат» у Полтаві. А от місцевій «Ворсклі», коли подивитися на турнірну таблицю, відступати вже нікуди. Тому вона дуже старалася принаймні не програти. Однак спортивне щастя було на боці львівян, котрі виявили ще й стійкість і характер.

Справжній шторм спостерігається у стані аутсайдерів. Їхні «кораблі» з усіх сил намагаються зайти у спокійну гавань. От і «Зоря» перемогла, забивши мяча на пятій (!) доданій до основного часу хвилині. А «Сталь» узагалі дивує останнім часом. Перемоги з рахунком 3:1 стали для неї традицією. Згадаймо домашню перемогу алчевців над «Дніпром». І от такий само успіх у Києві проти «Арсеналу», котрий з відомих причин здає свої «бастіони». Те, як гине цей самобутній клуб, тема окремої розмови.