Сьогодні
— Всесвітній день здоров’яМіжнародна безпека в галузі охорони здоров’я — головна тема Всесвітнього дня здоров’я цього року. Він знаменує початок довгострокової кампанії, спрямованої на підвищення безпеки здоров’я населення на міжнародному рівні. Її мета — посилити готовність країн до подолання криз охорони здоров’я.
Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я стверджують, що сьогодні навіть розвинені європейські країни мають потребу в адаптації своїх систем охорони здоров’я. Тоді вони зможуть мобільно реагувати і на «старі» загрози — ВІЛ/СНІД, туберкульоз, і на нові хвороби, такі, як гострий тяжкий респіраторний синдром та пташиний грип, а також на гуманітарні надзвичайні ситуації, кліматичні зміни та інші загрози здоров’ю населення. Слабка, непідготовлена система охорони здоров’я буде однією із найслабших ланок у ланцюзі реагування на кризи, що ускладнює вжиття ефективних заходів.
Гуманітарні кризи, а також стихійні й антропогенні лиха та збройні конфлікти являють собою основну загрозу для безпеки здоров’я населення в усьому світі, кажуть експерти ВООЗ. За останні 15 років у Європейському регіоні понад 300 тисяч чоловік загинули в результаті збройних конфліктів, а стихійні лиха і великі катастрофи забрали життя ще 100 000 осіб.
Ігор Поканевич, керівник Бюро ВООЗ в Україні, впевнений, що тільки у взаємодії з міжнародними організаціями наша країна зможе протистояти можливим надзвичайним ситуаціям та інвестувати ресурси на підготовчому етапі. І в цьому глобальному питанні безпеки в галузі охорони здоров’я працює класичний принцип медицини — хворобы легше запобігти, ніж її лікувати...