Політичне протистояння, спровоковане явно неконституційним указом Президента України Ющенка В. А. про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України п
’ятого скликання, викликало серйозну напругу в суспільстві. При цьому через окремі засоби масової інформації у суспільній свідомості формується уявлення про безсумнівне право Президента України Ющенка В. А. як гаранта додержання Конституції України на будь-які дії, виходячи виключно з його власних уявлень про обсяг своїх повноважень.Одночасно робляться спроби неправомірного прямого та опосередкованого тиску на голів місцевих органів виконавчої влади з метою забезпечення їх участі чи їх підтримки в реалізації неконституційного указу Президента України Ющенка В. А., що є, по суті, використанням адміністративного ресурсу і поверненням до авторитарних методів управління державою. Як наслідок, деякі органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи під тиском місцевих органів виконавчої влади або ж за власною ініціативою, обумовленою партійною позицією, долучилися до виконання цього указу.
Верховна Рада України звертає увагу місцевих органів влади, їх посадових осіб на те, що жоден неконституційний указ чи розпорядження не можуть замінити Конституцію чи закони України. Маючи фактично абсолютну недоторканність, Президент України Ющенко В. А. провокує правовий хаос у країні, штовхаючи державні органи та органи місцевого самоврядування до вчинення масових протиправних дій.
Одночасно Верховна Рада України наголошує, що за статтею 60 Конституції України ніхто не зобов
’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.Верховна Рада України зробить усе для збереження конституційного ладу в країні та сподівається, що в умовах складної політичної ситуації місцеві органи влади забезпечать стабільність і у своїй діяльності керуватимуться виключно Конституцією і законами України.