На цьому наголосив заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко під час «круглого столу» на тему «Політика держави щодо сім`ї як головного соціально-духовного інституту суспільства».

Обговорюючи проблему статусу, ролі та майбутнього інституту сім’ї в українському суспільстві, учасники «круглого столу» дійшли висновку, що родинні цінності сьогодні переживають системну кризу, зумовлену низкою здебільшого соціальних факторів. Серед таких, зокрема, називалися погіршення якості життя середньостатистичного українця, зростаюча диспропорція між тривалістю життя чоловіків та жінок, а також неготовність молоді до утвердження традиційних родинних цінностей.

Учасники «круглого столу» звернули увагу на статистичні дані, які засвідчують, що рівень цієї проблеми набуває в Україні загрозливого характеру. Незважаючи на збільшення кількості укладення шлюбів порівняно із 2005 роком, у 2006 році рівень розлучень в Україні був досить високим. Так, у 2006 році на 354 тисячі 959 шлюбів зафіксовано 179 тисяч 123 розлучення, що становить близько половини від попередньої цифри. Тобто, практично кожна друга українська родина розпадається. При цьому збільшується кількість дітей, що виховуються у неповних сім’ях, — за статистикою, майже кожна третя родина у нашій країні є неповною. Кількість соціальних сиріт швидко збільшується, а точна кількість безпритульних дітей залишається нез’ясованою.

«До того ж, утвердження статусу сім’ї та ролі жінки в українському суспільстві, на жаль, не є одними із головних пріоритетів нинішнього уряду та парламентської більшості, бо вони не підтримують відповідних законодавчих ініціатив, спрямованих на соціальний захист материнства, дитинства та забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок», — зауважив Микола Томенко.

По закінченні «круглого столу» його учасники ухвалили звернення до засобів масової інформації з проханням максимально сприяти інформаційній підтримці відродження та збереження родинних цінностей, формування культури сімейних відносин, підвищення відповідальності батьків за сім’ю та виховання дітей, а також допомагати утвердженню у суспільній свідомості фундаментальної цінності інституту сім’ї як соціальної та духовної основи нашого суспільства.