Збільшення тривалості життя в країнах з економікою, що швидко розвивається, призведе до різкого зростання кількості захворювань на синдром Паркінсона. Такого висновку дійшли американські вчені. Згідно з їхніми підрахунками, у наступні 25 років кількість хворих зросте вдвічі. Таке збільшення відбудеться насамперед через швидкий розвиток економіки в Азії. Зростання рівня доходів населення призводить до збільшення тривалості життя, а синдром Паркінсона найчастіше вражає людей похилого віку.
Дослідники вивчили демографічні прогнози, що стосуються п
’яти найбільших країн Західної Європи (Франція, Іспанія, Німеччина, Велика Британія й Італія), а також дані про десять найбільш густонаселених держав (Китай, Індія, Індонезія, США, Бразилія, Пакистан, Бангладеш, Нігерія, Японія і Росія). У цих 15 найрозвиненіших і густонаселених країнах кількість хворих на синдром Паркінсона становить майже 4,1 млн. осіб, але вже до 2030 року їх буде 8,7 мільйона.Хвороба Паркінсона (ХП)
— хронічне прогресуюче дегенеративне захворювання центральної нервової системи, що клінічно проявляється порушенням довільних рухів. Середній вік людини, коли може розпочатися ХП, — 55 років. Водночас у 10 відсотків хворих недуга виникає в молодому віці — до 40 років.