Сьогодні директору одного з найкращих на Волині господарств — приватно-орендного сільгосппідприємства
«Русь» Горохівського району, депутату обласної ради Роману Притолюку (на знімку) виповнюється 60.Уже четверте скликання Роман Притолюк ходить у депутатах облради і завжди — серед бунтарів. В угодовцях ніколи не був. Навіть коли хотів змовчати, щоб не завдавати собі і своїм людям зайвих клопотів, не втримувався і знову рвався в бій за справедливість та інтереси громади. Так було влітку 2003 року, коли облдержадміністрація, бажаючи мати
«справну» цифру із закупівель хліба в місцеві фонди, виставила на кордонах Волині міліцейські пости. Люди з великими зірками на погонах погрожували зсипати все зерно — і фуражне, й елітне — в одну купу. Не міг стерпіти такої наруги над хліборобською працею. Разом з іншими депутатами-аграрниками добився тоді скликання позачергової сесії, щоб покласти край чиновницькому свавіллю.Гарячий і запальний у відстоюванні істини на депутатській трибуні, Роман Притолюк у роботі завжди зважений. Тому й справи в сільгосппідприємстві
«Русь», яке він очолює з 1985 року, йдуть добре. Маючи три тисячі гектарів угідь, господарство утримує 2200 голів великої рогатої худоби, в тому числі 500 корів, має 400 свиней. Минулої осені «Русь» здала на завод 8 тисяч тонн цукрових буряків, продала кілька сот тонн зерна. Не випадково саме Роману Васильовичу Притолюку аграрії Волині одинадцять років доручали очолювати раду сільгосппідприємств області.— Знаєте, коли три дні не об’їду все господарство, то здається, що там уже щось трапилося, — зізнається Роман Васильович. — Поїду, подивлюся, все нормально. Водночас не люблю кожен день бути замість завідувача ферми. Спеціалісти повинні працювати і відповідати за доручену справу.
Є в господарстві одне місце, куди Роман Притолюк їде з особливим задоволенням. Це невеличкий ліс, посаджений на місцевих крутосхилах. Уже двадцять років щовесни він разом з іншими селянами приходить сюди, щоб посадити 2—3 гектари лісу. Його в Мирному так і називають —
«Романів ліс». Ось і напередодні Нового року, коли ми завітали в Мирне, Роман Васильович не забув поруч з усім іншим показати й свій ліс. У деяких місцях дерева тут уже сягнули 5—7 метрів заввишки. Восени поміж сосен і ялинок ростуть маслюки, біля дубів і берізок — білі гриби, красноголовці.Змовницьки поглянувши на нас, Роман Васильович заглиблюється в ліс. Там поміж сосен і ялин довгий стіл з лавками, місце для вогнища.
— Хай відпочивають люди, щоб біди якої не наробили, — пояснює. — Маємо кілька таких невеликих рекреаційних пунктів. Щоб був порядок у лісі, тримаємо спеціального працівника. А хотіли ж у нас цей ліс забрати. Мовляв, не маєте на нього права. Відстояли. Тепер його орендуємо. Колись нашим онукам стануть у пригоді оці сосни, берези і дуби. А так марнувалася земля, комбайни на ці кручі страшно було пускати. Та й поля тут малородючі.
Вже майже сорок років працює на землі Роман Притолюк. За цей час устиг чимало зробити для розвитку аграрного сектору краю. Недарма один із керівників області сказав:
«Мали б ми більше таких господарів, як Роман Притолюк, Волинь не мала б облогових земель, зруйнованих ферм, спустошілих сіл».Волинська область.
Фото автора.