Тетяна Міщенко, 36 років, директор піар-агенції, Херсон:
«На 700 гривень купила подарунки в дитячий будинок. А своїм домашнім — тільки ялинку».Олег Курзин, 28 років, менеджер торгового підприємства, Херсон:
«600 гривень на всіх близьких, з них левова частка піде на подарунок дружині. Вона давно просить золоті сережки».Олена Блакитна, 51 рік, лікар, Херсон:
«Дуже скромну суму, зарплата бо — 460 гривень чистими...»Наталя Коваленко, домогосподарка, місто Рубіжне:
«Щороку роблю приблизно десять подарунків, лише родичам, з розрахунку 20-30 грн. на кожного. А от на новорічний стіл витрачаю до тисячі гривень. Це такий великий загальний подарунок».Валерій Жаровний, охоронець, Луганськ:
«Самої лише зарплати не вистачає. Підрахував, цього року доведеться виділити суму десь у 1200 грн. Це тільки для подарунків найближчим для мене людям. Крім новорічних подарунків, треба витратитися ще й на два дні народження — дружини і кума. Одне слово, довелося підробити, щоб мої новорічні поздоровлення були гідними».Андрій Корольов, бізнесмен, Сімферополь:
«Тисячу на святковий стіл, тисячу — на напої, тисячу — на подарунки, півтисячі — на феєрверк».Віктор Квасов, водій, Джанкой:
«500 гривень, включно з ялинкою й подарунками для доньки і дружини».Олег Домбровський, пенсіонер, Ялта:
«120 гривень на святкову трапезу з дружиною і чарочкою».Неля Ковальчук, Луцьк, 32 роки:
«У нас на Волині більше прийнято дарувати на день святого Миколая. Обходяться ці подарунки загалом гривень 150-200. На Новий рік переважно кладемо під ялинку цукеркові набори. Тож у півсотні гривень вкладаємося».Ірина Довгополюк, Ковель, 43 роки:
«Грошей на новорічні подарунки тратимо мало — гривень 60-80. Окрім того, готуємо дрібні купюри для щедрувальників, які прийдуть ранком. Завжди хочеться, щоб першим поріг переступив чоловік. Хай навіть хлопчик. Кажуть, що тоді рік буде вдалим».Віра Стадник, 76 років, учителька-пенсіонерка, Уманський район Черкаської області:
«Ніскільки. Й не тому, що на мою пенсію нічого не купиш. Вважаю нагнітання ажіотажу навколо придбання новорічних подарунків хоч і добре спланованою, але нав’язливою рекламною акцією. Ми, на жаль, продовжуємо наслідувати європейців, котрі майже втратили свої національні традиції та обряди і перетворилися на пересічних споживачів. Утім, навіть вони роблять подарунки одне одному не до Нового року, а до Різдва. А у нас і досі переважає радянський культ бучного святкування зміни календаря з космополітичним Дідом Морозом».Віталій Скрипниченко, 34 роки, підприємець, Черкаси:
«Дружині презентую турпутівку у Єгипет, дітям — по мобільному телефону. Куплю також сувеніри родичам і друзям. Гадаю, все це мені обійдеться у пару тисяч «баксів».Наталія Кузьменко, журналістка, Запоріжжя:
«Я добре трусонула гаманцем і зробила дорогий подарунок сину Вадиму, а заразом і собі — ми зустрінемо Новий рік у Москві в колі родини мого брата, теж Вадима. Поїздка до російської столиці коштуватиме півтори тисячі гривень, але ж 1 січня у брата день народження. Тож головним подарунком для нього будемо ми, а решта — це так, гостинці: пляшка «Хортиці», сало копчене і в спеціях, домашні консервовані огірки й помідори».Валентин Назаренко, директор Запорізької обласної асоціації
«Агрос»: «У мене п’ятеро найдорожчих людей, кому на Новий рік готую подарунки. Кожен — у межах ста гривень».Олександр Керничний, підприємець, Оріхів:
«Сам я страшенно не люблю подарунків, зате люблю їх вручати. За надто дорогими речами не ганяюсь, але й не скуплюся. У мене велика родина — аж 14 осіб. Думаю, на кожного по тисячі гривень вистачить».Людмила Гончаренко, пенсіонерка, Запоріжжя:
«На жаль, на свою пенсію в 407 гривень я не те що не можу купити гідні подарунки, а й накрити такий новорічний стіл, як рекомендують у східних календарях».Андрій Андрійович, підприємець, 39 років, Ужгород:
«Новорічні витрати залежать від того, в якому ресторані і в якому колі друзів зустрічатиму свято. Крутіший ресторан і крутіше коло — більше витрат. Особливо у бік кола друзів з фіскальних органів. Тисяча, дві або чотири тисячі гривень — яка різниця? Все одно коло друзів їх поверне. Зате моя дружина у перший післяноворічний ранок додивиться щасливі сни й не митиме гору посуду після недоїдків дорогих гостей. Наразі переймаюся не грішми, а прогнозованістю державної політики щодо підтримки малого бізнесу. Бо на біржу праці чи за субсидіями на шістсотому мерседесі, погодьтеся, їздити незручно»...Тетяна Бердник, студентка, Хмельницький:
«Мої витрати на подарунки будуть мінімальні, оскільки навіть на це гроші доведеться брати у батьків. Кілька сувенірів для найближчих друзів вартістю по п’ять-сім гривень — оце, напевно, і все».Марія Іванівна, викладач училища, 35 років, Івано-Франківськ:
«Ніскільки. У нашій сім’ї заведено робити подарунки рідним у день святого Миколая. А на Новий рік такої традиції немає».Галина Федорівна Степанова, пенсіонерка, Кіровоград:
«150-200 гривень — двом маленьким онукам, щоб запам’ятали дідуся з бабусею».Оксана Іващенко, домогосподарка, Кіровоград:
«Цьогорічні подарунки дітям обійшлися гривень у п’ятдесят. Але, крім Нового року, попереду ще різдвяні свята. Наперед важко загадувати, все залежатиме від матеріального достатку на той час».Людмила Сердюк, домогосподарка, 31 рік, Чернігів:
«Десь 400-500 гривень».Сергій Мазепа, приватний підприємець, 40 років, Чернігів:
«На подарунки витрачаю близько 100 гривень. Сину, як правило, купляю цукерки».Записали власні кориспонденти
«Голосу України» з різних областей.