Футбол. Чемпіонат країни. Вища ліга. 7-й тур.

«Сталь» — «Арсенал». 1:1. 3 500 глядачів. Голи: Касьянов, 16 — Канкава, 55.

«Шахтар» — «Таврія». 3:0. 22 000. Елано, 43, Бєлік, 52, Левандовський, 66.

«Динамо» — «Іллічівець». 1:0. 5 000. Саблич, 42.

ФК «Харків» — «Дніпро». 0:0. 4 500.

«Карпати» — «Ворскла». 1:2. 12 000. Батиста, 45+1 — Грумич, 7, Кондратюк, 56. Вилучено Іщенка («Карпати, 45+2, за удар суперника, котрий не володів м’ячем, ліктем в обличчя в момент зупинки гри).

«Кривбас» — «Зоря». 2:0. 6 000. Гігіадзе, 34, 42 (п).

16. «Зоря» 0 2 5 3—11 2

Найбільше переймаємося сьогодні тим, як вивести наших футболістів із пригніченого психологічного стану після невдачі на старті Ліги чемпіонів, — сказав після зустрічі з маріупольцями тренер динамівців Анатолій Дем’яненко. — Але це справа не з легких. І сьогодні біля наших воріт виникло чимало небезпечних моментів. Грою команди я не задоволений...

— Хто із травмованих повернеться в команду найближчим часом?

— У нас дуже багато травмованих. Ващук уже зіграв у суботу за дубль, Мілевський через три-чотири дні має стати до тренувань. Нінкович і Клебер ще відновлюються. Є великі проблеми і в інших гравців. Приміром, сьогодні Родріго відчув біль, і ми його замінили. І нічого конкретного сказати про нього поки що не можу.

— Що з Ротанем, його оперуватимуть?

— Руслан завтра має полетіти до Берліна, де пройде медичне обстеження. Протягом одного-двох днів вирішиться питання, чи потрібна йому операція.

... Сьогоднішнє «Динамо» чимось нагадує людину, котра перенесла тяжку хворобу і переживає занепад сил — фізичних і моральних. Безперечно, наслідки таких ударів долі, як нищівна поразка від «Стяуа», швидко не минають.

Це підтвердив і матч у Києві. Переможний гол у ньому провів Саблич. Після потужного удару з льоту Родріго метрів з двадцяти п’яти м’яч влучив у поперечину, відскочив у землю, знову злетів у повітря і після удару головою хорвата потрапив у ворота.

А в першому таймі динамівцям бракувало швидкості — індивідуальної та командної, точності в передачах. А головне — командних дій. Кожен грав сам по собі. Тому «Іллічівець», котрий завжди був для киян твердим «горішком», дозволяв собі різні вільності. Переважав суперника в середині поля. І, як наслідок, мав чимало нагод забити. Близькі до цього були Цихмейструк (як на мене, найкращий у складі гостей), Мазуренко, Кривошеєнко.

Однак цього разу команду виручав Шовковський. Чого не скажеш про його колег по обороні. Раз у раз вони припускалися помилок, що неабияк дратувало трибуни. Стільки вигуків з використанням нормативної і ненормативної лексики давно вже не чув.

Після перерви азовці не знижувалии темпу. А конкретніше — з 55-ї до 59-ї хвилини «Іллічівець» затис динамівців у їхньому штрафному і тричі створював голеві моменти (Цихмейструк, Кривошеєнко, Конюшенко). І знову «Динамо» виручав його воротар. Утім, не подумайте, що Шовковський діяв бездоганно. Але роботу виконав величезну і головне — виручав колектив.

Інша річ «Шахтар». Він і в Римі півтора тайму діяв досить привабливо, демонстрував злагоджену гру. Це потім сталася трагедія. Але донецький клуб досить швидко прийшов до тями. Принаймні «Таврію» він переміг легко й переконливо.

***

Першість країни. Перша ліга. 9-й тур. «Волинь» — «Спартак» (Івано-Франківськ). 1:0. «Закарпаття» — «Кримтеплиця». 2:0. «Оболонь» — «Сталь». 1:0. «Спартак» (Суми) — ЦСКА. 0:1. «Десна» — «Енергетик». 1:4. МФК «Миколаїв» — «Динамо-ІгроСервіс». 0:0. «Дніпро» — «Геліос». 1:1. ПФК «Олександрія» — «Борисфен». 3:0. «Динамо-2» — ФК «Львів». 2:0. Матч «Нафтовик-Укрнафта» — «Поділля» не відбувся.

Чільна група: «Оболонь» — 28 очок, «Геліос», «Закарпаття» — по 20, «Динамо-ІгроСервіс» — 19 очок, ЦСКА — 18.