Інтрига щодо того, хто ж очолить Житомирську обласну раду, зникла вже після перших виступів з обговорення кандидатур. По-перше, всупереч прогнозам їх було тільки дві екс-голова ОДА, «нашоукраїнка» Ірина Синявська та екс-секретар Житомирської міськради, «бютовець» Ігор Орлов. По-друге, за підтримку Ірини Максимівни активно висловилися представники Партії регіонів та Народного блоку Литвина.

У результаті вона отримала майже вдвічі більше голосів за свого опонента. Заклик Ірини Синявської не поспішати називати будь-яку політичну силу опозицією, який прозвучав ще під час підбиття підсумків виборів, згадався і тоді, коли вона запропонувала кандидатури на посади своїх заступників. Один із них — «нашоукраїнець» Петро Рудницький, в якого великий досвід роботи в облраді, другий — Микола Вашешніков, обраний за списком Партії регіонів — колишній керівник податкової адміністрації в області, який «добре знає, як формується доходна частина бюджету».

А під час розгляду питання про постійні комісії «бютівці» у повному складі залишили зал засідань. Тож їх очолили представники п’яти інших фракцій.

Олексій КАВУН.

Житомир.

Виборчий марафон ще не завершився

Запланована на 28 квітня перша сесія Одеської обласної ради не відбулася. Обласний апеляційний суд, розглянувши скаргу політичної партії «Відродження», зобов’язав обласну територіальну комісію перерахувати голоси виборців на 137 виборчих дільницях Болградського, Арцизького, Ізмаїльського, Тарутинського, Ренійського і Кілійського районів (раніше облвиборчком визнав результати голосування на цих дільницях недійсними).

Оголошення про дату проведення першої сесії, про порядок денний було опубліковано в місцевій пресі. Обрані депутати, не проінформовані про рішення суду, прибули в призначений час для участі в проведенні сесії. Їх зустріли пікетники, що приїхали з районів, де результати голосування були визнані недійсними.

Ситуацію намагалися розрядити лідери восьми політичних організацій, представники яких пройшли в обласну раду. Вони підписали меморандум про подальші дії. У цьому документі, зокрема, передбачалося, що лідери політичних сил Одеської області, які одержали довіру виборців на виборах до Одеської обласної ради, зобов’язуються забезпечити нормальну роботу своїх представників в обласній виборчій комісії, яка має не пізніше п’ятого травня завершити перерахунок голосів на виконання рішення апеляційного суду і не пізніше шостого травня опублікувати в газеті «Одесские известия» новий, уточнений список депутатів обласної ради. Лідери політичних партій також зобов’язалися сприяти проведенню першої сесії обласної ради не пізніше 23 травня.

Із 120 депутатів обласної ради 94 є мешканцями Одеси, 3 — живуть у Києві, з 26 районів області 15 не мають своїх представників в обласній раді.

В’ячеслав ВОРОНКОВ.

Одеса.

Сільські голови сідають за парти

А спонукала їх до цього недавня колега, а нині депутат Лановецької районної ради, що на Тернопільщині, Маргарита Мельничук.

Лише два роки Маргарита Яківна була сільським головою у рідних Іванківцях, але зробити встигла багато. За цей час газифіковано село, сформовано майно територіальної громади, почав працювати млин, розроблено проектну документацію будинку для самотніх стареньких. У ньому житимуть більш як 40 осіб не лише з Іванківців, а й з усього району. Сільський голова зуміла зацікавити своїм проектом фонд «Медичне милосердя Канади», який допоможе облаштувати будинок.

Маргарита Яківна брала активну участь у конкурсах, оголошених Фондом місцевого самоврядування України. І вигравала! За ці кошти придбано комп’ютерну техніку, перебрали у комунальну власність архів. Низку своїх пропозицій щодо проведення територіальної реформи, формування дволінійного бюджету вона подала до профільних комітетів Верховної Ради.

Але головний висновок, який зробила для себе за час головування Маргарита Мельничук, полягає в тому, що сільські голови не вміють користуватися законодавчою базою, погано знають закон про місцеве самоврядування, Конституцію та інші важливі документи. Тож вирішила видати посібник для голів і депутатів сільських рад, де сконцентровано усі необхідні документи, які можуть знадобитися в їхній роботі. Особливо цінним видання буде для новообраних голів і депутатів: вони стануть для них настільними.

Любов ЛЕВИЦЬКА.

Тернопільська область.

Балансування між двома кріслами

Щойно Анатолій Кукоба одержав посвідчення міського голови і виступив із промовою, як депутати від більшості (коаліція БЮТ, НСНУ, СПУ та комуністи) поцікавилися: «То де ж ви, Анатолію Тихоновичу, збираєтеся працювати — у міськраді чи в парламенті?». Річ у тім, що міський голова за списком Партії регіонів пройшов і до нового складу парламенту.

Однак чіткої відповіді Кукоба так і не дав, що неабияк розпалило пристрасті в залі. Тому депутати відмовилися розглядати будь-які інші питання порядку денного (в тому числі й так звані організаційні), на чому наполягав сам міський голова та фракція Партії регіонів, яка його підтримує.

Тож вирішили, що представники усіх фракцій поки що узгоджуватимуть кандидатури на інші керівні посади міської ради та виконкому, а тим часом Кукобі підійде час сказати остаточно — «так» або «ні».

Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ.

Полтава.