Заява парламентської фракції Соціалістичної партії України
26 травня 2005 року з ініціативи командувача Сухопутних військ генерала Петрука урядом Ю. Тимошенко було прийнято постанову № 381, згідно з якою планується ліквідація Одеського інституту Сухопутних військ та створення замість нього напівцивільного навчального закладу у місті Львові під назвою Львівський інститут Сухопутних військ у складі Національного університету
«Львівська політехніка».Реалізація цього проекту знищить не тільки провідний навчальний заклад Сухопутних військ за підсумками навчально-виховного процесу у 2002, 2003 та 2004 роках, не тільки найпотужнішу навчальну базу підготовки офіцерів Сухопутних військ в Україні, а й Сухопутні війська в державі взагалі. Буде втрачено фундаментальний військово-науковий потенціал держави та унікальний навчально-технічний комплекс, вибухне глибока професійна криза.
Про високий міжнародний рівень підготовки офіцерів на базі Одеського інституту Сухопутних військ свідчить інтерес до нього делегацій таких країн, як США, Велика Британія, Франція, Італія, Німеччина, Австрія, Греція, Болгарія, Китай. В Одеському інституті навчалися курсанти майже із сорока країн світу, зокрема, нинішні високі державні посадовці.
Рішенням колегії Міноборони 26 березня 2005 року затверджено пропозиції департаменту кадрової політики та військової освіти щодо вдосконалення підготовки кадрів для Збройних сил України, зазначено, що базовим інститутом сухопутних військ є Одеський інститут Сухопутних військ. Це рішення затверджено наказом міністра оборони України від 31.03.2005 р. № 207. Але вже через день після підписання цього наказу в Одеський інститут Сухопутних військ прибула комісія на чолі із заступником міністра оборони В. Паськом та за участю командувача Сухопутних військ генерала Петрука. Саме тоді, за три години перебування в інституті, в якому тільки навчальна територія становить 26 380 квадратних метрів, народилося рішення про його ліквідацію. На ухвалення рішення комісії з трьох годин перебування знадобилося 1,5 години.
Автори такого рішення аргументують його доцільність економією паливно-мастильних матеріалів і плати за комунальні послуги та навіть більшим поширенням української мови у Західному регіоні, забуваючи, що при переведені цього закладу до Львова державі буде завдано збитків, за попередніми підрахунками, на суму понад мільярд гривень, а процес становлення затягнеться на 10—15 років. Площа інституту вже призначена для продажу на комерційній основі. Йдеться про знищення найпотужнішого військового форпосту в Південному регіоні.
Фракція Соціалістичної партії заявляє рішучий протест з приводу знищення Одеського інституту Сухопутних військ і вимагає:
— Президенту України як Головнокомандувачу негайно зупинити руйнування оборонної галузі, взяти під свій особистий контроль створення та діяльність незалежної комісії щодо доцільності ліквідації Одеського інституту Сухопутних військ;
— Кабінету Міністрів України та Генеральній прокуратурі призупинити дію постанови від 26 травня 2005 року № 381;
— Службі безпеки України, Генеральній прокуратурі та Міністерству внутрішніх справ провести розслідування діяльності керівництва Міноборони та командування Сухопутних військ на предмет корупційних дій, які загрожують національній безпеці держави;
— Раді національної безпеки і оборони забезпечити функціонування Одеського інституту Сухопутних військ як базового стратегічного закладу для обороноздатності України.
Просимо нашу заяву вважати депутатським запитом до Президента України, Прем’єр-міністра України, секретаря Ради національної безпеки і оборони, Генерального прокурора України, міністра внутрішніх справ України та голови Служби безпеки України.
Іван БОКИЙ,заступник керівника фракції.
24 лютого 2006 року.