Сільськогосподарські виробники перебувають на межі. Село гине, але цього не можна допустити — з болем говорили на зустрічі з Головою Верховної Ради України Володимиром Литвином аграрії, активісти Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств, Герої Соцпраці та Герої України.
Селян передусім хвилюють вартість електроенергії для сільгоспвиробників, техніки, здешевлення кредитів, державні дотації на рослинництво та тваринництво, надприбутки посередників порівняно з безпосередніми виробниками. Багато зауважень і запитань викликає в аграріїв і ухвалений парламентом закон про держбюджет-2006.
Однак прийняття остаточної редакції держбюджету стало економічним та політичним компромісом між урядом і парламентом, наголосив Володимир Литвин. Саме завдяки зусиллям Верховної Ради вдалося «вирвати» додаткові 2,5 млрд. грн. на прямі дотації АПК, фінансування на 700 млн. грн. закону про дітей війни, виділення 900 млн. грн. вугільній галузі, 17 млн. грн. — місцевим бюджетам, що майже на третину більше, ніж за цьогорічним кошторисом.
Однак прийняття остаточної редакції держбюджету стало економічним та політичним компромісом між урядом і парламентом, наголосив Володимир Литвин. Саме завдяки зусиллям Верховної Ради вдалося
«вирвати» додаткові 2,5 млрд. грн. на прямі дотації АПК, фінансування на 700 млн. грн. закону про дітей війни, виділення 900 млн. грн. вугільній галузі, 17 млн. грн. — місцевим бюджетам, що майже на третину більше, ніж за цьогорічним кошторисом.Проте ситуація в Україні нині надзвичайно складна, визнав Голова Верховної Ради. Рік, що минає, ми жили в очікуванні.
«Це був суцільний нервовий зрив, який після президентських виборів, на жаль, не припинився, а тривав», — зауважив В. Литвин. Наступний рік, за його прогнозом, буде також надзвичайно складним. Особливо турбує те, що країна може втягнутися в період некерованості, невизначеності. «В економічному житті країни потрібен здоровий реалізм, об’єктивна оцінка того, що маємо, а не захвалювання», — наголосив Володимир Литвин і висловив побоювання, що парламентські вибори можуть «розірвати країну» і не будуть почуті ті політики та політичні сили, які «можуть зв’язати країну і зшити території». Голова Верховної Ради також припустив: якщо суспільству буде нав’язано той самий сценарій, як на минулорічних президентських виборах, не виключено, що березневі парламентські вибори у 2006 році будуть не останні.Особлива делікатність, на переконання глави парламенту, потрібна і у відносинах із Росією, зокрема, для розв’язання газової суперечки.
«Треба вийти з кризи так, щоб жодна сторона не казала, що перемогла, — вважає В. Литвин. — Потрібно зберегти обличчя кожної сторони».Для спокою та стабільності у державі, зазначив Володимир Михайлович, всі інститути та гілки влади повинні працювати на одне — на країну, а не звинувачувати одне одного.
Напередодні Новорічних свят Голова Верховної Ради подарував аграріям, кращим організаторам сільськогосподарського виробництва іменні годинники та нещодавно видані збірник нормативних актів з питань АПК і чотиритомник історії України, автором якого є професор, академік Володимир Литвин.