Легка атлетика. Фукуока (Японія). 4 грудня 2005 року буде вписано в історію українського спорту. На знаменитому марафоні в цьому місті першим на фініш прийшов українець — Дмитро Барановський. Уперше представник нашої держави переміг на одному з п’яти найбільших і найпрестижніших марафонів світової серії. У Фукуоці Барановський здолав дистанцію за 2 години 8 хвилин і 29 секунд. На хвилину та 12 секунд Дмитро випередив Хуліо Рейя з Іспанії, який фінішував другим.

Результат 2.08,29 став рекордом України з марафонського бігу. Попереднє досягнення належало Олександрові Кузіну, котрий у жовтні в італійській Венеції показав результат 2 години 10 хвилин і 54 секунди.

Футзал. Ломмель (Бельгія). ІІ міжнародний турнір «СНЕЕ WORLD WOMEN FUTSAL» — Кубок світу серед жіночих команд. Виграв змагання український колектив «Ніка» (Полтава). Впродовж трьох днів полтавчанки здобули вісім перемог із загальною різницею м’ячів 48—0! Серед тих, кого перемогли українки, найкращі клуби Європи та світу: «Монреаль» (Канада), «Ребенсгрун» (Німеччина), «Тран Вікторія» (Англія), «Карда» (Ірландія), «ЛФФС» (Бельгія), «АРGS» (Нідерланди).

Найкращим бомбардиром турніру стала наша Олександра Лясковська, а найкращим гравцем змагань визнали капітана «Ніки» Ларису Бутко.

Теніс. Братислава (Словаччина). Кубок Девіса. Фінальний матч. Словаччина—Хорватія. 2:3. 2 грудня. Кароль Кучера (Словаччина)—Іван Любичич (Хорватія). 3:6, 4:6, 3:6. Домінік Грбати (Словаччина)—Маріо Анчич (Хорватія). 7:6 (7:4), 6:3, 6:7 (4:7), 6:4. 3 грудня. Грбати/Міхал Мертінак—Любичич/Анчич. 6:7 (5:7), 3:6, 6:7 (5:7). 4 грудня. Грбати—Любичич. 4:6, 6:3, 6:4, 3:6, 6:4. Мертінак—Анчич. 6:7 (1:7), 3:6, 4:6.

Хокей. Як відомо, в Києві 16—18 грудня проходитиме турнір «Європейський виклик», у якому змагатимуться національні збірні України, Данії та Естонії. Мала виступати у столиці України також збірна Словенії, але з фінансових міркувань відмовилася від участі. Організатори шукали заміну і знайшли. Відомий російський клуб «Лада» (Тольятті) зголосився пограти на київському етапі.

***

У Словенії 11—18 грудня відбудеться молодіжний чемпіонат світу у групі «А» першого дивізіону. Серед його учасників збірна України. Її суперники — команди Данії, Словенії, Німеччини, Франції та Японії. Стартову гру українці проведуть з данцями.

***

Відкритий чемпіонат Білорусі. «Юність» — «Німан». 3:4. «Сокіл» — «Керамін». 3:5. «Хімволокно» — «Брест». 3:1. «Гомель» — «Динамо». 1:1. «Вітебськ» — «Металургс». 0:4. «Хімік» — «Рига-2000». 2:3. Лідирують: «Динамо» — 61 очко, «Керамін» — 57, «Сокіл» — 57 (три гри в запасі).

Баскетбол. Чемпіонат країни. Суперліга. Чоловіки. МБК «Одеса» — «Пульсар». 82:70. МБК «Миколаїв» — «Кривбасбаскет-Люкс». 102:81. «Дніпро» — «Хімік». 86:73. «Азовмаш» — «Політехнік». 97:62. «Львівська політехніка» — БК «Київ». 62:107. «Черкаські мавпи» — СК «Маріуполь». 93:86.

Фігурне катання. Осака (Японія). Етапа Гран-прі «NHK trophy». Чемпіонка України Олена Ляшенко  виборола бронзову медаль. Після короткої програми Олена з подачі арбітрів посідала п’яте місце. В довільній програмі Ляшенко виступала останньою, і своєю програмою «Вестсайдська історія» вона примусила недоброзичливих суддів капітулювати. За бездоганну та якісну програму арбітри дали українці високі оцінки і друге місце. А в сумі вийшло третє. «Золото» і «срібло» дісталося японкам. «Дуже радію нагороді. Хоча багато що в мене не виходило. Та я знаю, що здатна виступати ще ліпше», — сказала Ляшенко після нагородження.