Злива дезінформації, відверта антиукраїнська пропаганда заволодівають, на жаль, розумом багатьох громадян Росії. Щоб якось розірвати брехливу облогу, «Голос України» започатковує рух «Народна дипломатія».
З давніх-давен наші міста мають побратимські стосунки з російськими полісами. Є там українські земляцтва, є зв’язки між підприємствами, установами, дружні, родинні взаємини. Звертаймося до них. Розповідаймо правду про події в Україні, запрошуймо на гостини! Нехай спробують знайти в наших оселях «антисемітів, фашистів, нацистів» та інші пропагандистські вигадки щодо нашого сьогодення. «Голос України» публікуватиме розповіді про всі ініціативи.
Перші стали на шлях «Народної дипломатії» вінничани.
Бєлгород, Іжевськ, Липецьк, Псков, Свердловськ та Невський район Санкт-Петербурга — це російські міста-побратими Вінниці та області, з якими нині, на жаль, зупинено всі стосунки.
Найтриваліша в часових рамках співпраця у вінничан із Липецьком, вона започаткована ще в радянські часи. Договір із Свердловською областю підписано у 2013 році. Досвід будівництва тваринницьких комплексів вінничани активно вивчали в Бєлгородській області. У травні минулого року краяни представляли потенціал свого регіону в Москві, там створено «Вінницьке земляцтво». В офіційній презентації цієї громадської організації взяли участь представники влади столиці Російської Федерації. Торік улітку делегація земляцтва зустрічалася в Вінниці з депутатами міськради та низкою трудових колективів. Угоду про співпрацю укладено також між Вінницькою обласною радою та Законодавчими зборами Свердловської області.
Депутати Вінницької міськради та облради прийняли звернення до колег з названих вище російських міст-побратимів.
— Нашою метою було донести до депутатів із російських міст інформацію про реальну картину того, що насправді відбувається в державі загалом і у Вінниці зокрема, — каже в.о. міського голови, секретар Вінницької міськради Сергій Моргунов. — Ми також закликали своїх російських колег, щоб вони інформували про ситуацію керівництво регіонів і центральну владу Російської Федерації. Ще одне прохання стосувалося того, щоб депутати переконали владу не втягуватися у внутрішньополітичний конфлікт в Україні і тим самим не вбивати клин у стосунках між двома народами.
— Незважаючи на складний період у наших стосунках, ми приречені залишатися сусідами, — продовжує Сергій Моргунов. — Так розпорядилася доля, що наші країни межують одна з одною. Дотепер кордон нас не роз’єднував, а об’єднував. Але не існує кордонів у серцях людей, які десятками років знаходили порозуміння. На нашу думку, у залагодженні нинішньої складної ситуації ще не сказала свого слова народна дипломатія. Прості люди інколи можуть зробити більше, ніж найавторитетніші політики. Щоб розпочати таке спілкування, запрошуємо колег-депутатів, а також представників громадськості з російських міст-побратимів відвідати Вінницю. Як кажуть у народі, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Нині ця мудрість особливо актуальна. І ви можете особисто переконатися в тому, чим живуть сьогодні наше місто і його люди. Наші депутати, так само, як мешканці Вінниці, відкриті до діалогу. Не втрачаймо найменшої можливості для припинення конфлікту, що заполонив не тільки територію, а й серця громадян наших держав.
Із звернення депутатів Вінницької міськради до депутатів із російських міст-побратимів
«Уважаемые друзья!
Мы, депутаты Винницкого городского совета, представляющие 370-тысячную территориальную громаду города Винницы, обращаемся к Вам со словами надежды, что в это сложное и тревожное время Вы услышите наш голос и донесете его до жителей Вашего города.
Украина и Россия — соседи. Наша пословица гласит, что сосед — ближе родственника. А когда речь идет  о русских и украинцах, то она приобретает особый смысл. Веками наши народы жили рядом, вместе растили детей, вместе строили дома, вместе защищали свою землю. Никогда в сознании украинцев не было ощущения враждебности по отношению к русским людям, а в свою очередь русские люди считали украинцев своими братьями.
Вот уже более 20 лет мы живем в независимой Украине. Все эти годы шел болезненный процесс строительства государства, формирования украинской политической нации. Но какие бы трудности ни случались, все конфликты в Украине всегда решались мирным путем: путем поиска компромиссов, путем диалога. И это неудивительно, ведь Украина — многонациональная страна, где бок о бок проживают украинцы, русские, белорусы, поляки, евреи, крымские татары и другие народы, которые считают эту страну своей Родиной.
Сейчас тяжёлый период в нашей истории...
Украинцы восстали против коррумпированного режима Президента Януковича, и, спасаясь от народного гнева, он бежал из страны. Гражданам Украины представилась возможность увидеть сказочные дворцы, построенные им за счет собственного народа, брошенные во время бегства бесценные раритеты. Чего только стоит найденная в царском дворце Межигорье книга первопечатника Ивана Федорова «Апостол», изданная во Львове в 1574 году, которую присвоил себе экс-глава украинского государства...
Уважаемые друзья! Мы хотим жить в демократическом, правовом, цивилизованном государстве, в котором нет места коррупции, произволу чиновников, где соблюдаются и уважаются права человека...
Уважаемые друзья, мы вместе с Вами можем остановить войну, которая стучится к нам в дверь. Уверены в том, что Украина преодолеет последствия этого сложного периода в своей истории, в нашей стране будут мир и спокойствие, и мы будем развивать с Вами партнёрские отношения как на уровне наших государств, так и на уровне территориальных громад».