Проблеми бюджетного забезпечення вітчизняної сфери охорони здоров’я обговорив на зустрічі Перший заступник Голови Верховної Ради Адам Мартинюк з керівниками профспілки медичної галузі. Ця зустріч відбулася з ініціативи Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства.
Медики з тривогою констатували: незважаючи на красиві обіцянки з телеекранів, уряд не передбачив у проекті закону про Державний бюджет України на 2006 рік зростання зарплат медпрацівникам, а тому позитивних змін в оплаті праці медиків наступного року очікувати годі. За словами голови ЦК профспілки медпрацівників Таміли Казаріної, у проекті держбюджету-2006 уряд не передбачив запровадження єдиної тарифної сітки, яка врегулювала б міжпосадові співвідношення в оплаті праці медпрацівників. За її словами, середня зарплата у сфері охорони здоров’я і наступного року становитиме лише близько 550 гривень. Медики за рівнем зарплати посідають 29-те місце у країні. Середня зарплата лікаря нижча навіть за зарплату двірника. Фінансування медицини за залишковим принципом, переконані і медики, і парламентарії, неприпустиме. Верховна Рада, зазначали учасники зібрання, вже не раз робила певні кроки, щоб повернутися обличчям до проблеми вітчизняної медицини. Зокрема, парламент ще торік ухвалив закон, за яким з нинішнього року мала б встановлюватися надбавка за вислугу років для медпрацівників, допомога на оздоровлення, 25-відсоткова надбавка для сільських медиків, однак Президент України наклав на цей закон вето, яке не вдалося подолати парламенту. Верховна Рада також доручала Кабінету Міністрів подати законопроект про забезпечення єдиного підходу до соціального захисту педагогічних, медичних і культпрацівників. Проте віз і нині там.
Невдоволені проектом держбюджету-2006 у частині фінансування медицини і народні депутати. Перший заступник Голови Верховної Ради Адам Мартинюк прогнозує, що в такому варіанті, як уряд подав до парламенту проект держбюджету-2006 до другого читання, цей документ прийнято не буде і доведеться його доопрацьовувати, шукати інші варіанти. А. Мартинюк також повідомив, що нині на розгляд парламенту подано низку законопроектів про використання коштів від приватизації
«Криворіжсталі». Лунають різні пропозиції: як і куди найдоцільніше спрямувати ці кошти, однак уряд переконаний, що додаткові надходження від приватизації не повинні піти лише на проїдання. Водночас Адам Мартинюк відзначив неналежну увагу з боку Кабінету Міністрів у роботі над держбюджетом. Основною причиною цього, на його думку, є те, що нинішній уряд працюватиме лише до травня наступного року. А тому і таке ставлення до головного фінансового документа держави. А медики, схоже, налаштовані рішуче: 29 листопада вони планують розпочати попереджувальну всеукраїнську акцію протесту з вимогою підвищення зарплати.