На аренах світу

Фігурне катання. Париж. Турнір Гран-прі «Трофей Еріка Бомперда» (4-й етап Кубка світу). Танцювальні пари. 1. Олена Грушина/Руслан Гончаров (Україна). 2. Делобель/Шепфельдер (Франція). 3. Файєлла/Скаллі (Італія).

Бокс. Маньян (Китай). Чемпіонат світу. Єдину медаль для збірної України виборов маріупольський боксер Іcмаїл Сіллах у вазі до 75 кг. У фінальному поєдинку Сіллах програв росіянину Матвію Коробову. Загалом виступ українських боксерів на цих змаганнях успішним не назвеш. Лише одна медаль на одинадцять боксерів.

Найбільше золотих нагород вибороли боксери з Куби — чотири. У росіян — три «золота». Два перші місця в казахів та по одному в боксерів Китаю і Кореї.

Баскетбол. Чемпіонат України. Суперліга. Чоловіки. 19 листопада. «Азовмаш» (Маріуполь) — БК «Київ». 87:64. МБК «Миколаїв» — «Політехнік» (Харків). 91:82. «Львівська політехніка» — «Сумихімпром». 98:97. «Кривбасбаскет-Люкс» — «Пульсар» (Рівне). 88:80. «Хімік» (Южний) — «Черкаські мавпи» (поєдинок не відбувся через хворобу великої групи черкащан).

Срібло — український метал

Дзюдо. Чемпіонат Європи (U-23). Київ. Палац спорту. 19—20 листопада. Участь брали 300 спортовців із 38 країн.

Чоловіки. 60 кг. 1. Джерон Мурен (Нідерланди). 2. Максим Коротун (Україна). 66 кг. Марчел Трудов (Молдова). 73 кг. Марко Маддалоні (Італія). 81 кг. Денніс Гуск (Німеччина). 90 кг. Андрій Козусьонок (Білорусь). 100 кг. 1. Дмітрій Петерс (Німеччина). 2. Віталій Бубон (Україна). +100 кг. Лаша Гуджаджіані (Грузія).

Жінки. 48 кг. Летиція Пайєт (Франція). 52 кг. Людмила Богданова (Росія). 57 кг. Марлен Геін (Німеччина). 63 кг. Лоллетта Боюкоювала (Греція). 70 кг. 1. Елізабет Грейв (Німеччина). 2. Марина Прищепа (Україна). 78 кг. Люція Лоуєтт (Франція). 2. Наталя Смаль (Україна). +78 кг. Урсула Садковська (Польща).

Два дні турніру пролетіли, мов найшвидший поєдинок на татамі. Однак подій відбулося вдосталь. Прокоментувати їх кореспондент «Голосу України» попросив головного тренера національної збірної Білорусі з резерву Леоніда Рябцева.

— Хочу подякувати українцям за чудову організацію. Готель, харчування, місце змагань — на найвищому рівні. Стосовно турніру, то тут зібралася еліта молодіжного дзюдо континенту. Переможці та призери неодмінно претендуватимуть на місця в олімпійських збірних своїх країн. Багатьох із них неодмінно побачимо на Іграх—2008 у Пекіні. Дехто вже тепер перебуває на перших номерах у національних командах, як, скажімо, наш Андрій Козусьонок. Нещодавно на дорослому чемпіонаті світу в Єгипті він став бронзовим призером. А в Києві виграв «золото»...

Збірна України на рідному татамі виборола чотири срібні медалі. Чи це межа бажань? Про це запитали головного наставника нашої команди, заслуженого тренера України Сергія Дуброву.

— Звичайно, хотілося ще бодай одну золоту відзнаку. Однак і така кількість «срібла» на тлі наджорсткої конкуренції і дуже високого рівня учасників — цілком пристойний результат. До речі, таку кількість медалей планували. Отже, програму мінімум виконали...

Але своє «золото» українці все-таки здобули. Європейська спілка дзюдо (ЄСД) відзначила золотою медаллю Федерацію дзюдо України — за організацію і проведення цього чемпіонату. Президент ЄСД Маріус Візер (Румунія) сказав, що молодіжні змагання на більш високому рівні ще не проводилися.