Пане Президенте!
Як Вам відомо, за роки незалежності України Верховна Рада України прийняла чимало законодавчих актів щодо соціального захисту ветеранів війни, праці і військової служби, поліпшення їх пенсійного забезпечення.
На жаль, органами влади всіх рівнів робиться далеко не все для того, щоб рівень життя ветеранів був гідний їхнього ратного і трудового подвигу, щоб наші ветерани і пенсіонери завжди і всюди на ділі відчували до себе повагу і турботу суспільства.
З одного боку, дедалі сильніше звучить переможна риторика високопосадовців щодо невпинного зростання пенсій, соціальних виплат, успіхів пенсійної реформи, а з другого боку, цінові удари у сфері житлово-комунальних послуг і продовольчих товарів, ліків, дорожнеча всього життя поглиблюють зубожіння більшості пенсіонерів, ведуть до їх передчасного вимирання.
Крім злиднів і хвороб, ветеранам наносяться і моральні образи. Деякі високопосадовці і політики, засоби масової інформації нерідко звинувачують ветеранів в тому, що вони будували державу з тоталітарним режимом, глузливо називають їх трудоголіками.
Ганьбою для влади і біллю для ветеранів є численні факти, коли їх обкрадають під час виплати мізерних пенсій або соціальних допомог, вимагають хабарів у лікарнях, не реагують на їхні звернення.
З метою поліпшення пенсійного забезпечення і посилення соціального захисту громадян літнього віку та інвалідів Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів запропонував внести ряд відповідних змін до чинного законодавства, які прийняті Верховною Радою України. Це, зокрема, стосується Закону
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», яким передбачено збільшити доплати до пенсій за відповідний статус на 10—70 відсотків прожиткового мінімуму.На жаль, Ви, пане Президенте, знехтували волевиявленням народних депутатів і не підписали зазначеного закону.
Накладено вето і на закон, за яким 0,5 відсотка валового внутрішнього продукту і 10 відсотків приросту ВВП країни мають направлятися на виплату боргів за знеціненими вкладами громадян України в Ощадбанку колишнього СРСР.
Не реалізується низка законодавчих положень щодо усунення дискримінації у пенсійному забезпеченні військовослужбовців, соціального захисту ветеранів праці та інвалідів.
Загалом останнім часом спостерігається тенденція ветувати ті закони, в яких ідеться про соціальний захист пенсіонерів. Ця категорія наших громадян сприймається деякими високопосадовцями як відпрацьований матеріал або просто іменується біомасою.
З жалем доводиться констатувати, що пенсійне забезпечення і соціальний захист ветеранів, пенсіонерів та інвалідів продовжує залишатися в ручному управлінні урядових чиновників, що є неприпустимим для правової держави, якою ми називаємо Україну.
Ми вимагаємо, щоб державним бюджетом України на 2006 рік були передбачені необхідні кошти для реалізації законодавчих положень щодо соціального захисту, пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.
Ставимо Вас до відома, що коли ситуація не зміниться на краще і в країні не буде забезпечено верховенство Конституції, Закону і Права в частині соціального захисту людей літнього віку, то ветерани і пенсіонери будуть змушені вдатися до протестних акцій, пікетування центральних і місцевих органів влади.
Іван ГЕРАСИМОВ, голова ради Організації ветеранів України, народний депутат України.
Друкується в рахунок квоти Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.