— Наш комітет дуже турбує проблема масових порушень прав людини та громадянина, гарантованих Конституцією України, — сказав під час прес-конференції перший заступник голови Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Олександр Бандурка. За його словами, сьогодні у 49 відсотках звернень громадян до Верховної Ради йдеться про порушення законності, а 40 відсотків звернень до Президента — це скарги на роботу правоохоронних органів та прокуратури. При цьому кількість звернень до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, які стосуються порушення політичних прав громадян, проти першого півріччя минулого року зросла у 9 разів. «Проводиться планова політична зачистка — тільки протягом липня наш комітет отримав 153 скарги», — сказав народний депутат.
Стосовно реформи правоохоронної системи О. Бандурка зазначив: комітет розуміє і підтримує необхідність її проведення, але, на його думку, це реформування не можна проводити на старій законодавчій базі. «Ми розуміємо гнів і нетерпіння Президента, але є закон про загальну структуру і чисельність Міністерства внутрішніх справ, є закон про міліцію, у якому сказано, що до складу міліції входить Державна автомобільна інспекція, є закон про дорожній рух, є кодекс законів про адміністративні правопорушення, тож якщо Президент хоче реформувати ДАІ, він має це робити через внесення змін до законів», — наголосив перший заступник голови комітету ВР. «Бо через укази Президент має право врегульовувати лише ті правовідносини, які не врегульовані законом. Тож сама форма реорганізації не є правовою і містить перевищення повноважень з боку Президента», — зазначив О. Бандурка.
Безперечно, журналістів також цікавило, чи з’явилися нові обставини у кримінальній справі, порушеній проти його сина — Олександра Бандурки-молодшого. Адже, як повідомив Центр громадських зв’язків МВС, Бандурку-молодшого підозрюють у протиправній діяльності, внаслідок якої державі було завдано збитків на суму більш як 16 мільйонів гривень. МВС зазначає, що, перебуваючи на посаді заступника голови Харківської облради, Бандурка-молодший створив благодійний фонд «Світанок», куди підприємства різних форм власності вносили так звані добродійні пожертвування, які згодом перераховували до інших фондів та організацій. Олександр Бандурка-старший з цього приводу зазначив, що «є так званий «чорний список» кримінальних справ, які мають бути порушені за будь-якої погоди до початку виборчої кампанії, є там і прізвище Бандурка, оскільки я був довіреною особою Януковича. Проте мене як депутата важко дістати, тому є установка — якщо не самого політика, то можна зачепити близьких чи оточення», — сказав він. На його думку, ця кримінальна справа — «фальсифікація, яка розсиплеться так само, як інші кримінальні справи, порушені на замовлення». О. Бандурка також повідомив, що його син тепер у Жовкві, що на Львівщині, де оглядає музеї, надалі він не працюватиме на посаді заступника голови Харківської облради і вже подав заяву про звільнення.