Вирок суду: журналіста Василя Геруса позбавити волі на три роки з іспитовим строком на один рік

Судові процеси щодо журналістів Рівненщини — не рідкість. Щойно стихли пристрасті навколо судової тяжби між редактором «Рівненської газети» Ольгою Ільчук та головою Рівненської ОДА Василем Червонієм (її виграла журналістка), як на лаві підсудних опинився колишній головний редактор рівненського тижневика «Сім днів» Василь Герус

.Журналістові радили винести процес за межі області, щоб уникнути впливу В. Червонія на суд, тим паче, що керівник області, а тоді народний депутат України, був серед авторів заяви до прокуратури, що, зрештою, й спонукало до порушення кількох кримінальних справ: спочатку проти тижневика «Сім днів» (цю справу Рівненський апеляційний суд направив на додаткове розслідування), а в березні — проти колишнього головного редактора цього видання.
За що ж судили Василя Геруса? За те, що 15 листопада 2004 року в редагованій ним газеті було вміщено публікацію «Політичні цілі Віктора Ющенка», яка була надана й надрукована на замовлення обласного осередку Партії регіонів. Із ним редакція уклала відповідну угоду (газетна площа, використана під публікацію, теж була проплачена, кошти надійшли на рахунок тижневика).
Народні депутати України В. Червоній, Ю. Ширко та С. Олексіюк розцінили її як таку, що нібито закликає до міжнаціональної ворожнечі, сепаратистських настроїв тощо і просили Генеральну прокуратуру за цим фактом порушити кримінальну справу за ст. 161 ККУ, що й було зроблено. А 5 березня ця справа перекваліфіковується на кримінальну проти Василя Геруса за ч.2 ст.364 і ч.2 ст.157 ККУ — перешкоджання вільному вибору виборців. Але згодом ч.2 ст.364 було замінено на ч.1, що передбачає менш суворе покарання.
Державний обвинувач Христина Вихотель просила застосувати до журналіста покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з іспитовим строком один рік. А представник потерпілої сторони, тобто В. Ющенка, Ігор Фомін повністю підтримав обвинувачення, висунуте державним обвинувачем, але просив суд не призначати покарання, пов`язане з позбавленням волі.
— Розгляд справи був упередженим, — вважає Василь Герус. — Оскільки ще 25 листопада 2004 року колектив тижневика відмежувався від цієї публікації, на сторінках газети вибачився перед В. Ющенком і його прихильниками. Ми надрукували передвиборну програму В. Ющенка і 1,5 тисячі примірників поширили в найбільш людному місці Рівного — на центральному майдані.
Захисник журналіста Володимир Гурський висловив сумнів щодо того, що сам потерпілий В. Ющенко знає про цю справу, а також сказав, що, порадившись зі своїм клієнтом, оскаржуватиме рішення Рівненського місцевого суду в судах вищих інстанцій. Тобто, ставити крапку в цій історії зарано.

Рівне.