Голова Фонду держмайна України Валентина Семенюк припускає, що невдовзі заплановані обсяги надходжень до держбюджету від приватизації підприємств буде переглянуто. Однак з огляду на перерахування дивідендів, орендну плату і приватизацію активів, які не може «підняти» держава, вважає, що надходження до держбюджету будуть неабиякі.
Цими та іншими думками Валентина Семенюк поділилася з журналістами, які з вищенаведених міркувань глави приватизаційного відомства країни, зокрема, зробили принаймні два висновки. Перший: держбюджет не має достатніх коштів для компенсації і повернення видатків покупцям найбільш спірних активів у разі їх повернення в державне лоно. Другий: власники підприємств приватизованого «Укррудпрому» ще до вердикту Конституційного Суду щодо законності схваленого Верховною Радою законопроекту про особливості процедури роздержавлення здатні закріпити свої власні плацдарми. Перше, однак, Валентину Семенюк не обходить. На її переконання, компенсація, скажімо, за ВАТ «Криворіжсталь», що на цей момент за рішенням Господарського суду столиці вже перейшло до держави, має врахувати всі гіпотетичні збитки, які зазнав комбінат через втрату ділових партнерів і зв’язків. А якщо так, то зрозуміло, що вона буде набагато меншою, ніж це можна передбачити.
З роздержавленням підприємств «Укррудпрому» прямолінійні рішення можуть не принести будь-якого ефекту, попри те, що виручку за вісім об’єктів «Укррудпрому» (без Криворізького залізорудного комбінату) перекрив торік чистий прибуток Центрального та Північного гірничо-збагачувальних комбінатів. Адже тепер очевидно, що власники ГЗК мають на меті пришвидшити проведення додаткових емісій з метою їх викупу за кошти самих підприємств. Про це, зокрема, свідчать рішення про сплату дивідендів і збільшення статутних фондів на Центральному, Північному і Південному ГЗК. Останній збирається збільшити статутний фонд утричі, а це на 1071,830 мільйона гривень. Тим часом, зі слів Валентини Семенюк, її відомство не має механізмів, з допомогою яких ФДМУ міг би впливати на проведення додаткових емісій на ГЗК. І це насторожує. Чи не запізниться раптом держава знову, якщо не зупинить проведення додаткових емісій до винесення рішення Конституційним Судом та парламентом, де вже зареєстровано законопроект «Про повернення у державну власність окремих підприємств ГЗК»? Глава ФДМУ Валентина Семенюк упевнена, що не запізниться, нагадуючи про свій власний позов до суду щодо законності підстав приватизації ДАК «Укррудпром». «Коли розглядатимуть справу, я скористаюся своїм правом і проситиму суд накласти заборону на відчуження акцій цих підприємств до прийняття рішення», — підкреслила В. Семенюк.
Ще один аргумент: у державне лоно нещодавно повернули 68,01 відсотка акцій приватизованого у 2001 році ЗАЛКу. Усе так, бо держава має контролювати базові галузі, які для неї мають стратегічне значення. Але чомусь це не заспокоює. Бо реєстру об’єктів державної власності ще й досі немає. Бо, за словами Валентини Семенюк, майже 20 тисяч об’єктів ніби висять у повітрі. І це викликає асоціації з повітряними замками.