Навіть на Вінниччині, де виробляють найбільше солодких кристалів, їх вартість досягла небаченого показника — 3,5—3,6 гривні за кілограм.
— Річну потребу продукції цукрозаводи, як відомо, виробляють за два—три місяці і змушені одразу викидати на ринок, — пояснює причини злету цін голова обласної асоціації «Поділляцукор» Микола Власюк. — Чому? Бо до нового року слід повернути короткотермінові кредити. Трейдери добре знають цю слабинку, тому збивають ціну до мінімуму. Так, основну масу цукру, виробленого у 2004 році, заводи реалізували по 2—2,1 гривні за кілограм.
Визначена урядом планка вартості — 2,37 гривні за кілограм —укотре не спрацювала: оптовики відмовлялися платити таку ціну. Тримати продукцію на складах заводчанам невигідно — в разі прострочення кредитів, банки встановлюють штрафні санкції. Незначну кількість кристалів за зазначеною вартістю все-таки реалізували — їх закупила держава. До речі, саме нині мали б зробити їх інтервенцію на ринок. Але де він, цукор Держрезерву?..
Агрополітика
22
22
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
112 січня – День українського політв’язня 84
-
2Розпочався прийом заявок на насіння та добрива від програми USAID «Врожай» для весняної посівної 64
-
3Україна наростила молочний експорт в 2024 році 64
-
48 січня Україна відзначає 90-ту річницю з дня народження Василя Симоненка 61
-
5Мешканці громад тепер можуть впливати на перерозподіл місцевих бюджетів, а депутати зобовʼязані звітувати перед ними 59