Кримчани розпочали сівбу кукурудзи та соняшнику.
Але хлібороби стурбовані не лише зривами графіка поставок пально-мастильних матеріалів, а й зрослою кількістю площ незасіяних земель. У гарячу пору в суди звернулися, зокрема, орендатори гектарів в Джанкойському районі, які місяцями змушені чекати укладання договорів оренди. Приміром, для Василя Махотька з села Лобаново паперова процедура затяглася на півроку, для орендаря з сусідньої Калинівки Василя Гаврищука — на рік. Їх та ще більш як півсотні землеробів району вже не раз із початку року штрафували за «самозахоплення». До лав порушників потрапили навіть ті, хто орендує землю понад десять років. Доки тривають «узгодження», лани гуляють незасіяні, а сільради не одержують відповідної плати за ділянки.
У Джанкойському відділі земельних ресурсів такі проблеми виправдовують недосконалістю процедури укладання договору оренди. Посилаються на запровадження так званих обмінних файлів, де зберігається інформація про правовий, економічний і господарський статус ділянки, землекористувачів та власників. Така новація мала б спростити отримання інформації про землю, але на практиці виходить навпаки, твердять чиновники. Бо досі не розроблено систему перевірки проходження обмінних файлів. Нині у стадії оформлення 5,5 тисячі гектарів ріллі, яку цього року вже ніхто не засіє. Загалом в районі залишаються незатребуваними 25 тисяч гектарів сільгоспугідь.
Агрополітика
28
28
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
112 січня – День українського політв’язня 84
-
2Розпочався прийом заявок на насіння та добрива від програми USAID «Врожай» для весняної посівної 64
-
3Україна наростила молочний експорт в 2024 році 64
-
48 січня Україна відзначає 90-ту річницю з дня народження Василя Симоненка 61
-
5Мешканці громад тепер можуть впливати на перерозподіл місцевих бюджетів, а депутати зобовʼязані звітувати перед ними 59