Столичний клуб удев’яте і вдруге поспіль став чемпіоном країни.

Баскетбол. Чемпіонат України. Суперліга. «Золота серія». Четвертий матч. 13 травня.

«Будівельник» (Київ) — «Хімік» (Южне). 85:77 (18:18, 19:11, 18:28, 30:20).

Найрезультативніші гравці зустрічі: у «Будівельника» — Лавринович (20 очок + 6 підбирань), Саммерс (17 + 7 підбирань), Стрелнієкс (16 + 6 передач), Анісімов (14), Мінард (11+ 9 передач); у «Хіміка» — Шулер (20 + 7 підбирань, 6 передач), Тревіс (20), Фрейманіс (18 + 4 підбирання).

Рахунок у серії — 3:1.

Після рівної боротьби в дебютній чверті «Будівельник» здійснив ривок наприкінці наступної десятихвилинки, повівши 8 очок. Спершу активізувалася передня лінія господарів майданчика, яка загалом програла боротьбу за відскоки, а остаточний підсумок першої половини (37:29) підбив влучний дальній кидок киянина Яніса Стрельнієкса.

Утім, уже в середині третього періоду «Хімік» зусиллями Роландса Фрейманіса й Ромео Тревіса відіграв відставання, а потім і вийшов уперед. Надалі на арені Палацу спорту розгорнулася запекла боротьба, бо жодна з команд не бажала поступатися. До завершальної десятихвилинки суперники підійшли за двоочкової переваги южненців. Однак поступово господарі перехопили ініціативу й завдяки фінішному спурту, організованому лідерами, вирвали перемогу, яка принесла їм «золото».

Варто зазначити, що в чемпіонську гавань «Будівельник» привів латвійський тренер Айнарс Багатскіс.

Нагадаємо, що раніше серію за бронзові медалі виграв маріупольський «Азовмаш», котрий здолав БК «Донецьк» — 3:0.