Учора на планеті вступив у силу Кіотський протокол, який обмежує промислові викиди в атмосферу. Як це впливатиме на економіку та клімат України, обговорювали вчора народні депутати, урядовці та експерти на «круглому столі» у Комітеті з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Зміна клімату — глобальна проблема, яку мають вирішувати на національному й міжнародному рівнях. Уважно і постійно. Однак, за словами голови профільного комітету Геннадія Руденка, інвентаризацію викидів парникових газів проводили в Україні безсистемно, нерегулярно і не в повному обсязі. Водночас обсяги викидів у світі зростають. Тільки за останнє десятиріччя концентрація двоокису вуглецю в атмосфері збільшилася на п’ять відсотків.
Отже, нині питання екологічної безпеки для нашої країни як ніколи актуальне. З огляду на це учасники «круглого столу» пропонують створити національну систему оцінки антропогенних викидів та абсорбції поглиначами парникових газів, розробити національну систему торгівлі викидами та плани заходів запобігання змінам клімату тощо.
Політика
36
36
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1День зовнішньої розвідки України 75
-
2Міжнародний день освіти 74
-
3Голова Верховної Ради та представники Асоціації народних депутатів України обговорили співпрацю та збереження парламентських традицій 53
-
4Обговорили питання щодо забезпечення прав і свобод громадян під час проведення мобілізаційних заходів 52
-
5Народний депутат України Михайло Лаба відвідав з робочим візитом Словаччину 47