У Маріїнському палаці відбулося друге засідання «круглого столу» щодо виходу України з політичної кризи. Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, Президент України Леонід Кучма, президенти Польщі Александр Квасневський та Литви Валдас Адамкус, верховний представник ЄС Хав’єр Солана, генсек ОБСЄ Ян Кубіш, голова Держдуми РФ Борис Гризлов та обидва кандидати на посаду глави української держави Віктор Янукович і Віктор Ющенко поставили свої підписи під прийнятою спільною заявою. Перед її оголошенням Леонід Кучма подякував гостям і наголосив, що без їхньої посередницької діяльності неможливо було б досягти конструктивного та компромісного рішення.
Відповідаючи на запитання журналістів, чи може Верховний Суд ухвалити рішення про визнання дійсними президентських виборів, верховний представник ЄС Хав’єр Солана сказав: «Це можливо, оскільки ВС є незалежним органом, але я не думаю, що таке рішення буде винесено». Він також зазначив, що в ході переговорів було визначено основне питання: «Необхідність погодження дати голосування». Солана не сказав, чи будуть нові вибори, чи повторне голосування: «Все залежатиме від рішення ВС».
Спільна заява за підсумками засідання «круглого столу» з врегулювання політичної кризи в Україні 
Учасники «круглого столу» на своєму другому засіданні у Києві 1 грудня 2004 року детально обговорили розвиток ситуації в Україні і дійшли згоди про таке:
1. Сторони підтверджують свою рішучість виключити можливість застосування сили для вирішення проблем, що виникли після другого туру виборів Президента України.
2. Сторони дійшли згоди щодо негайного розблокування роботи органів державної влади і створення умов для виконання ними своїх функцій.
3. Сторони дійшли згоди щодо створення експертної групи для проведення термінового юридичного аналізу та внесення відповідних пропозицій про завершення виборів Президента України на підставі відповідного рішення Верховного Суду України.
4. Сторони дійшли згоди щодо прийняття в пакеті з внесенням змін до Закону «Про вибори Президента України» політичної реформи з внесенням змін до Конституції України відповідно до проекту Закону 4180 та формування на цих засадах уряду України.
5. Сторони закликають всі політичні сили в Україні при прийнятті рішень виходити з необхідності збереження територіальної цілісності України.
6. Сторони закликають всі політичні сили, фракції та депутатські групи у Верховній Раді України, інші органи державної влади та місцевого самоврядування зосередити свої зусилля на врегулюванні соціально-економічної ситуації в Україні та зупиненні кризових явищ в економіці.
7. Сторони дійшли згоди щодо проведення наступного засідання «круглого столу» після прийняття відповідного рішення Верховним Судом України.