Київ. Усупереч попередженням скептиків, що холодна погода не сприяє активній життєвій позиції, перша «революційна» ніч на Хрещатику засвідчила протилежне. Крім мешканців, офіційно «прописаних» у наметовому містечку (станом на другу годину позаминулої ночі тут було розбито 200 наметів і зареєстровано понад дві тисячі «домовласників»), у центральній частині столиці зібралося багато людей: журналісти, політики і «рядові» кияни прийшли підтримати пікетувальників не просто теплим словом, а й гарячою кавою, чаєм, бутербродами і ковдрами та грілками.
Мешканці містечка — не тільки молодь. Я розмовляла з жінкою «постбальзаківського» віку, яка лаконічно, але вичерпно пояснила мені причину нинішньої недомашньої диспозиції: «Я мама двох дітей...» Ось і «тому що»...
Частина мешканців спала в наметах: їх розташовано на пенопластовій плиті завтовшки 10 сантиметрів та альпійському килимку (внесок людей, далеких від політики, але також небайдужих до майбутнього власних дітей), але більшість віддала перевагу активному «дозвіллю»: спілкуванню з групами підтримки, скандуванню гасел, співам і навіть дебатам, чим закінчиться матч динамівців з італійцями. Не тільки в політичному сенсі.
Попередження про можливий штурм «силовиками» відбилося на посиленій охороні табору. Для безпеки стягнули з усього Хрещатика лавочки та забарикадували ними містечко, мобільні загони «моніторили» прилеглі райони і передавали інформацію на Хрещатик.
Ми пройшлися «владними» вулицями, де ввечері помітили десяток автобусів із заштореними вікнами, але вони вночі «випарувалися», очевидно, в потаємніші місця. Міліціонери на підходах до Банкової поводилися спокійно, і лише одна позиція викликала непорозуміння між нами: я побажала їм доброго вечора, а хлопці уточнили, що вже ніч. Оскільки повертало на шосту, ми зійшлися на «консенсусі»: «доброго ранку».
Рух по вулиці Інститутській не перекривався, і всі водії сигналили на підтримку пікетувальників. Навіть глибокої ночі ці безперервні гудки і гучні — сотнями голосів — гасла «Ющенко — наш Президент», «Свободу не спинити» відлунювалися на Банковій і Грушевського.
Політика
37
37
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану 87
-
2День зовнішньої розвідки України 86
-
3Міжнародний день освіти 79
-
425 січня в Україні відзначають День кіберфахівців СБУ 71
-
5Лише спільним тиском можна досягти стратегічної поразки росії у цій війні 64