Київська міська рада затвердила програму «Зайнятість населення на 2005—2008 роки»


Документ передбачає соціальний захист безробітних, підвищення якості та збільшення кількості робочої сили. Нині динаміка досить позитивна: за дев’ять місяців 2004 року створено 28 тисяч нових робочих місць. Загальноміський банк вакансій становить більш як 26 тисяч, з яких понад дві третини — із зарплатою, вищою за прожитковий мінімум.
Інформуючи журналістів Київського прес-клубу, заступник директора столичного центру зайнятості Ліна Боримська сказала:
— Зростає попит на раніше непрестижні інженерно-технічні та робітничі спеціальності. Молоді люди переважно хотіли б бути менеджерами та юристами, але ринок праці динамічної економіки Києва потребує сьогодні інженерів-технологів, інженерів-механіків з оплатою не нижче середньої по Києву. Оплата ця, середньостатистична, в Києві перевищує тисячу гривень. А тому до «непрестижних» спеціальностей автоматично потрапляють медики, освітяни, працівники соціальної сфери, у яких зарплата далека від цього рівня.
Щоб якось заохотити фахівців цієї сфери, а особливо молодь, яка обирає професію, міськрада розробляє схеми додаткових матеріальних стимулів. Наприклад, забезпечити лікарів і вчителів пільговим житлом, що, як відомо, для них є найболючішою проблемою.
Для «важких підлітків» при інтернатах передбачається організувати невеликі цехи, щоб випускник разом з атестатом міг отримати трудову книжку.
Програмою регламентується і таке: найманий працівник у тижневий термін має укласти і зареєструвати договір з роботодавцем. Це дасть змогу контролювати процеси зайнятості у столиці, яка нині становить 64 відсотки. Це — найкращий показник в Україні.